bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

100-lecie szkoły Podstawowej nr 5 w Markach

28 maja rozpoczynają się obchody stulecia szkoły połączone z akcją "Tęskniliśmy za Tobą, Szkoło!".

Mamy zaszczyt poinformować o rozpoczęciu obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Markach. Dnia 1 września 1921 roku w obecnych granicach Marek rozpoczęła swoją działalność Publiczna Szkoła Powszechna w Czarnej Strudze. Przez lata szkoła mieściła się w różnych rejonach naszego miasta, w tym w wynajmowanych domach prywatnych. W 1946 roku siedzibą szkoły został budynek przy ulicy Turystycznej 10 (wykorzystywany przez szkołę do 2010 roku). Od 1971 roku szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa nr 5. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęto budowę nowej siedziby szkoły przy ulicy Wczasowej 5, która w całości została oddana do użytku w 1996 roku. W maju 2002 roku Zespołowi Szkół nr 2, w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa, nadano imię Prymasa Tysiąclecia.

Dnia 28 maja rozpoczynamy obchody stulecia szkoły połączone z akcją „Tęskniliśmy za Tobą, Szkoło!”. Przed nami wiele zaplanowanych działań, m. in. wywiady z absolwentami i pracownikami szkoły, konkursy, wystawy jubileuszowe, zajęcia i prezentacje materiałów interaktywnych dla uczniów, a na zakończenie uroczysty koncert z okazji 100-lecia szkoły, który odbędzie się w maju przyszłego roku wraz z obchodami Święta Szkoły i 20-lecia nadania imienia.

Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w zaplanowanych działaniach oraz obserwowania w mediach efektów naszej pracy.  Z najlepszymi życzeniami jubileuszowymi dla uczniów i absolwentów, byłych i obecnych pracowników – zachęca dyrektor szkoły Elżbieta Piszcz

WPZ/SP5
28 maja 2021, godz. 11:41
#Miasto #Edukacja #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry