bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wymień kartę i zachowaj zniżki

Zapraszamy do Centrum Aktywności Fabryczna 3.

W ubiegłym roku zmieniliśmy zasady przyznawania Mareckiej Karty Mieszkańca (MKM), która uprawnia do zniżek u jej partnerów, przede wszystkim z naszego miasta. Obecnie jest ich 66.

Chcemy, żeby ten przywilej należał wyłącznie do osób, które płacą PIT, wskazując nasze miasto w rocznym zeznaniu podatkowym. To ważne, bo dzięki temu część podatku, który i tak musimy oddać państwu, wraca do Marek i jest przeznaczany m.in. na edukację dzieci oraz inwestycje – podkreśla Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Marecka Karta Mieszkańca znajduje się obecnie w portfelach 8 tys. osób.  Dla ogromnej większości ich ważność wygaśnie z końcem czerwca tego roku. Wówczas też dla takich osób wygasną zniżki u naszych partnerów m.in. nie będzie tańszych wejść na pływalnię MCER.

Zapraszamy Państwa oraz dzieci do wyrobienia lub przedłużenia karty. Wydajemy ją w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Do wyrobienia nowej Mareckiej Karty Mieszkańca lub jej przedłużenia niezbędne jest okazanie pierwszej strony rozliczenia rocznego PIT – albo z pieczęcią potwierdzającą złożenie w  urzędzie skarbowym albo z tzw. UPO, gdy zeznanie było składane elektronicznie. Wówczas MKM otrzymają oczywiście również dzieci wnioskodawcy. Nie trzeba na nowo składać wniosku o wydanie karty – wystarczy okazać w CAF3 starą kartę – podkreśla Monika Banaszek, naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej.

Zmienił się również wygląd MKM. Znajdują się na niej zdjęcie, hologram i termin ważności karty.

Prosimy nie martwić się o zdjęcie. Zrobimy je, gdy przyjdą Państwo po odbiór nowej MKM do Centrum Aktywności Fabryczna 3. Prosimy jedynie, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę – dodaje Monika Banaszek.

Jedno się nie zmienia – wydanie karty pozostaje BEZPŁATNE.

Centrum Aktywności Fabryczna 3 jest otwarte w godzinach pracy urzędu. Będą też cztery dni (21,23, 28 i 30 czerwca), kiedy CAF3 będzie pracować do godz. 20.00. Zapraszamy!

 

TM
7 czerwca 2021, godz. 11:31
#Miasto #Marecka Karta Mieszkańca #CAF 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry