Pechowy remis

Niewiele brakowało, by w ubiegły weekend Marcovia zagwarantowała sobie utrzymanie w IV lidze. Decydujący mecz 12 czerwca.

Remisem 3:3 zakończyło się sobotnie, wyjazdowe spotkanie Marcovii z Drukarzem Warszawa. Do przerwy podopieczni trenera Konrada Kucharczyka prowadzili 1:0 po bramce Bartłomieja Gołasiewicza (asysta Rafał Barzyc). Po zmianie stron nasz zespół zdobył za sprawą Pawła Żmudy (as. Bartłomiej Gołasiewicz) i Kacpra Bystrosa (as. Rafał Barzyc) dwie bramki, które pozwoliły podwyższyć prowadzenie na 3:0. Niestety gospodarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i w mgnieniu oka doprowadzili do wyrównania pozbawiając Marcovię niezwykle cennego zwycięstwa, które dałoby pewne utrzymanie w 4 lidze na kolejny sezon.

Mecz na wodzie

Zaplanowany na godz. 17:00 mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem spowodowanym oberwaniem chmury nad Warszawą. Po ustąpieniu obfitych opadów deszczu sędzia podjął decyzję o rozpoczęciu pojedynku w Parku Skaryszewskim. Zalegające na murawie kałuże znacząco wpływały na budowanie akcji przez obie drużyny. Na boisku rządził przypadek, a piłka co chwilę platała figle zarówno zawodnikom Konrada Kucharczyka jak i Tomasza Sokołowskiego. Pierwsza groźna okazja dla Marcovii miała miejsce w 18 minucie, gdy mocne uderzenie Rafała Barzyca zostało sparowane na rzut rożny przez bramkarza gospodarzy. W 33 minucie golkiper Drukarza był już jednak bezradny w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Gołasiewiczem, który po przytomnym zagraniu Rafała Barzyca umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się ataków chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Dobrze dysponowany Mateusz Cichawa nie dał się jednak zaskoczyć i napór podopiecznych Tomasza Sokołowskiego został powstrzymany. Najlepszą okazję Drukarz miał w 55 minucie, gdy naszemu bramkarzowi przydała się pomoc Kacpra Bystrosa, który ofiarnie zalokował zmierzającą do siatki piłkę. Później inicjatywę ponownie przejęła Marcovia. W 60 minucie do protokołu meczowego wpisał się Paweł Żmuda i nasza drużyna prowadziła już 2:0. Cztery minuty później było już 3:0 za sprawą Kacpra Bystrosa, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Rafała Barzyca i strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy.

Niewykorzystane sytuacje

Chwilę później powinny paść kolejne bramki dla Marcovii. Niestety najpierw 100-procetowej okazji nie wykorzystał Marcin Rojek, który mając przed sobą pustą bramkę trafił piłką w słupek, a następnie swoją szansę zmarnował Paweł Żmuda. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 77 minucie, gdy jeden z zawodników Drukarza pokonał Mateusza Cichawę bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Trzeba uczciwie przyznać, że był to strzał z gatunku „stadiony świata” i bramkarz Marcovii nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Zdobyta bramka piorunująco podziałała na graczy z Warszawy, którzy całkowicie przejęli kontrolę nad meczem. W 83 minucie padło kontaktowe trafienie, które było jednocześnie zapowiedzią niezwykle nerwowej końcówki. Niestety nasz zespół nie zdołał dowieźć do końca jednobramkowej przewagi i w doliczonym czasie gry Mateusz Cichawa ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Coś, co wydawało się wręcz nieprawdopodobne, stało się faktem – Marcovia mimo prowadzenia 3:0 na 13 minut przed końcem spotkania pozwoliła całkowicie zdominować się gospodarzom, którzy dzięki olbrzymiej determinacji doprowadzili do remisu.

Kluczowe spotkanie

Podział punktów sprawił, że losu utrzymania w 4 lidze rozstrzygną się 12 czerwca, gdy Marcovia będzie podejmowała w Markach rezerwy Znicza Pruszków. Jeżeli podopieczni Konrada Kucharczyka nie przegrają, to w 100 proc. jesienią ponownie zagrają na czwartoligowych boiskach. Porażka może sprawić, że nasz zespół spadnie na 10 miejsce, które w najlepszym przypadku może umożliwić grę w barażach, a w najgorszym spadek do ligi okręgowej. Wszystko zatem w nogach. a przede wszystkim w głowach naszych zawodników. Bądźmy z nimi! Razem wygrajmy ostatnie wiosenne spotkanie!