bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Cztery dni pełne wydarzeń

Kino letnie, zlot foodtrucków, Memoriał Bercika, rocznice wydarzeń historycznych - sprawdź, co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach

  • W czwartek (29 lipca) seans kina letniego. Tym razem zapraszamy na film „Tajni i fajni”. To wciągająca, animowana komedia (bez ograniczeń wiekowych), której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów. Czy niedobrany duet naukowca i super agenta ocali nasz glob? Przekonamy się o godz. 20.30. Tradycyjnie zapraszamy również na herbatę i kawę. Wstęp rzecz jasna wolny
  • Miłośnicy jogi rano wybiorą się  w piątek rano (30 lipca) na dziedziniec Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. O godz. 7.30. rozpoczną się dla nich bezpłatne zajęcia. Pamiętajmy również, że siedem dni w tygodniu czynna jest pływalnia przy ul. Wspólnej.
  • Rownież w piątek (30 lipca) zaczyna się trzydniowa uczta w parku miejskim. W sąsiedztwie pałacu i fabryki Briggsów zaparkują foodtrucki, które zaoferują potrawy z najróżniejszych stron świata. A do tego strefa chilloutu z muzyką i leżakami oraz dmuchańce dla dzieci.
  • Jest jeszcze jeden powód, by odwiedzić park przy rzece. W sobotę i niedzielę (31 lipca/1 sierpnia) zapraszamy na weekendowe spotkania w ramach cyklu „Marki włącz się na wakacje”. W sobotę będziemy tworzyć m.in. makietę łąki i owadów, na niedzielę zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne i muzyczne. Zaczynamy o godz. 14.00
  • Mamy też coś dla miłośników rowerowego ścigania. W sobotę, na dwóch dystansach (17 i 51 km), wyruszą w trasę miłośnicy MTB. Okazją będzie XV Memoriał Bercika. Początek kultowych już zawodów o godz. 10.30.
  • W piątek (30 lipca) obchodzimy 77 rocznicę tragicznej karty w dziejach naszego miasta. W 1944 r. na Kruczku rozstrzelano mieszkańców Marek i Zielonki. Była to rzeź niewinnych ludzi, dokonana w odwecie za akcje podziemia. O godz. 17.00 złożymy pamiątkowy wieniec przy pomniku upamiętniającym ofiary.
  • W niedzielę (1 sierpnia) obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia o godz. 17.00 spotkajmy się przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu Celków w Strudze. O godz. 17.00 oddamy cześć bohaterom powstańczego zrywu.

TM
28 lipca 2021, godz. 23:47
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry