Ponad 250 zawodników w Memoriale Bercika

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację! Gratulujemy zwycięzcom!

W ostatni dzień lipca Marki gościły uczestników XV Memoriału Bercika - Wyścigu MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki. W wydarzeniu wystartowało ponad 250 zawodników i zawodniczek na dwóch dystansach: Standard 16 km i Sport 48 km. Trasa wyścigu ma interwałowy charakter:  mocno urozmaicona i trudna technicznie jest bardzo ceniona przez zawodników i uznawana przez wielu za najlepszą trasę MTB na Mazowszu. Została wytyczona w mareckim lesie - pomiędzy ulicą Piłsudskiego a drogą wojewódzką 631.

Na krótszym dystansie w klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła (podobnie jak rok temu) mieszkanka Marek Katarzyna Radziszewska reprezentująca marecką drużynę MCP Bike Team, przed Justyną Tarnowską z Wiązownej (Bike Salon Team) i Karoliną Chojecką z Zielonki (Kolarsgo Team).

Wśród mężczyzn na dystansie Standard najszybszy był Maciej Petryszyn z Kobyłki (UKK Huragan Wołomin) finiszując przed Szymonem Lachowiczem z Warszawy (Warszawski Klub Kolarski).Trzecie miejsce zajął Bartosz Bejm z Koła (BejmTeam Velo Invest Estate Wood-Mizer).

Na dystansie Sport wśród kobiet najszybciej linię mety przekroczyła Magdalena Kosko z Ząbek, reprezentująca marecki MCP Bike Team, przed Katarzyną Ebert z Warszawy (skleprowerowy.pl) i Martą Bazańską-Janas z Warszawy (@testvo2max).

W klasyfikacji mężczyzn na dłuższym dystansie zwyciężył Adam Żuber z Warszawy (HRC Mazowsze Serce Polski), przed Michałem Kamińskim z Warszawy (Canyon eSports) i Pawłem Barankiem z Kobyłki (Bialoblocki Pro Coaching Team).

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą walkę! Gratulujemy zwycięzcom!

Wyścig od lat organizują Przyjaciele “Bercika” i  Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe przy współudziale Burmistrza Miasta Marki. To forma uczczenia pamięci  Huberta „Bercika” Manteuffla, który chciał w Markach organizować maraton MTB, ale jego marzenia pokrzyżowała nagła śmierć.