bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Trzy oferty na remont kamienicy

Kolejna pamiątka po angielskich przemysłowcach odzyska blask.

W piątek otworzyliśmy oferty w przetargu na remont zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82. Do postępowania przystąpiły trzy firmy. Ruszyła procedura sprawdzania ofert. Jedna z nich mieści się w kosztorysie przewidzianym przez miasto. O ostatecznym wyniku przetargu poinformujemy w kolejnym wpisie na ten temat.

Zadaniem potencjalnego wykonawcy będą m.in. izolacja ścian piwnicznych, remont ścian zewnętrznych budynku i doposażenie budynku w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej.

Warto podkreślić, że zdobyliśmy zewnętrzne dofinansowanie na tę inwestycję. Samorząd Województwa Mazowieckiego decydował o przekazaniu 110 tys. zł z przeznaczeniem na prace przy Piłsudskiego 82.

Jest to jedna z pamiątek po angielskich przemysłowcach – braciach Briggs. Pod koniec XIX wieku wybudowali oni w Markach fabrykę przędzalniczą. Był to jeden z kamieni milowych w naszych dziejach. Ze spokojnej wiejskiej osady Marki przeistoczyły się w ważny punkt na przemysłowej mapie zaboru rosyjskiego. Oprócz budowy fabryki Briggsowie przygotowali m.in. osiedle dla pracowników, czyli kamienice leżące wzdłuż Alei Piłsudskiego. Nasz samorząd, w miarę dostępnych środków, sukcesywnie stara się je rewitalizować. Do tej pory udało się odremontować dziewięć takich zabytków.

TM
9 sierpnia 2021, godz. 08:19
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry