bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dzień Bez Samochodu... na rowerze

W środę darmowa godzina na rowerach miejskich

22 września to Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji Nextbike, który w Markach jest operatorem systemu roweru miejskiego KołoMarek, w Warszawie Veturilo, na jeden dzień wydłuża możliwość bezpłatnego przejazdu. W środę będzie można nieodpłatnie korzystać z miejskiego roweru przez pełną godzinę (standardowo jest to 20 minut).

– Z roku na rok obserwujemy zwiększający się udział rowerów w transporcie miejskim. W zeszłym sezonie podczas Dnia Bez Samochodu, nasze rowery w całej Polsce zostały wypożyczone blisko 33 tysiące razy. Liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu i skorzysta z darmowej godziny jazdy – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem jednego z systemów Nextbike.

Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów, ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach – informuje operator KołoMarka.

W Markach mamy pięć stacji roweru miejskiego. Nasz system jest kompatybilny z warszawskim Veturilo. Sezon trwa do końca listopada.

WPZ
16 września 2021, godz. 10:41
#KołoMarek

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry