bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wodociąg rozbuduje sieć kanalizacji sanitarnej

W ramach unijnego projektu prace będą realizowane w ulicy Budowlanej.

Wodociąg Marecki poinformował o rozstrzygnięciu kolejnego postępowania przetargowego.

W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę na budowę kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w ulicy Budowlanej. Wykonawcą robót będzie Zakład Budowy i Eksploatacji Urządzeń Wodociągowo-Kanalizacyjnych z Miętnego (koło Garwolina) - informuje Wodociąg Marecki.

Zadaniem wykonawcy będą m.in.: ułożenie niemal 570 m. kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami do granic posesji, sieciowej pompowni ścieków, a także przebudowa sieci gazociągowej kolidującej z planowaną inwestycją. Umowa opiewa na prawie 1,13 mln zł. Wykonawca udzieli 60-miesięcznej gwarancji i rękojmi na zrealizowane prace.

To kolejna umowa w ramach III etapu projektu unijnego. W jego ramach rozbudowujemy sieć kanalizacji sanitarnej o 14,5 km. Została już także uruchomiona druga Stacja Uzdatniania Wody, pracująca na Czarnej Strudze - dodają przedstawiciele Wodociągu Mareckiego.

Dzięki unijnemu wsparciu praktycznie od zera miejska firma ułożyła ponad 200 km sieci kanalizacji sanitarnej w Markach. Na koniec 2020 r. mogło z niej korzystać ponad 13,2 tys. gospodarstw domowych. Łączna wysokość pomocy z Funduszu Spójności wynosi niemal 110 mln zł.

TM
20 września 2021, godz. 12:29
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry