bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Piękne wyróżnienia

Marszałek województwa uhonorował medalami Pro Masovia Barbarę Jóśko oraz Szkołę Podstawową nr 5.

W piątek odbyła się miła uroczystość. Tego dnia w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym uhonorowaliśmy niezwykłą  osobę i wyjątkową placówkę. Medale Pro Masovia otrzymały: Barbara Jóśko oraz Szkoła Podstawowa nr 5. Jest to wyróżnienie, nadawane osobom i instytucjom, które przyczyniły się do rozwoju Mazowsza. Medale przyznaje marszałek Adam Struzik.

Pani Barbara Jóśko jest jedną z ikon mareckiej edukacji przedszkolnej, dla której pracowała przez 51 lat. Zaczynała jako zwykły nauczyciel, by ostatecznie przejąć stery placówki przy ul. Dużej. Przez pięć dekad dbała o najmłodszych podopiecznych. Jest jej wdzięcznych kilka pokoleń przedszkolaków i ich rodziców. Ukoronowaniem długoletniej pracy (i starań) była rozbudowa przedszkola miejskiego przy ul. Dużej, którym kierowała od 1982 r.

Medal Pro Masovia otrzymała również Szkoła Podstawowa nr 5. Okazja ku temu jest szczególna. W tym roku obchodzimy bowiem stulecie edukacji na Strudze, którą w 1921 r. zainaugurowała jednoklasowa Publiczna Szkoła Powszechna w Czarnej Strudze. Mimo wielu trudności lokalowych, z którymi borykała się w poprzednim stuleciu, placówka wyedukowała tysiące uczniów. Dziś SP5 wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 2 wybudowanego przy Wczasowej w ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia. Medal z rąk Emilii Oleksiak, kierownika Wydziału Kultury w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, odebrała Elżbieta Piszcz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Barbara Jóśko oraz Elżbieta Piszcz  otrzymały od zgromadzonych gości wielkie brawa, do których my również się przyłączamy!

TM
12 października 2021, godz. 10:36
#Miasto #Edukacja #Przedszkole Miejskie Nr 2 #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry