bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia burmistrza Jacka Orycha dla pracowników szkół i przedszkoli

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. To najlepsza okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w proces kształcenia młodych mieszkańców naszego miasta: za wysiłek, za zaangażowanie, za wspólne stawienie czoła tym wszystkim wyzwaniom, które spadły na nas wszystkich nagle i nieoczekiwanie. Sytuacja związana z globalną pandemią była nowa i musieliśmy jej zaradzić. Jestem przekonany, że ten egzamin zdaliśmy celująco.

Zdaję sobie sprawę, że nie było to łatwe. Jak mówiła na łamach naszego miejskiego biuletynu pani dyrektor Elżbieta Piszcz, „nawet najlepiej poprowadzona zdalna lekcja nie zastąpi zwykłej, tradycyjnej, tej z rzeczywistym kontaktem z uczniem w sali lekcyjnej”. Pełna zgoda. Ale przez niemal rok nie mieliśmy innego wyboru i byliśmy zdani na zdalne nauczanie. To było zupełnie nowe doświadczenie – i dla Państwa, i dla uczniów, i dla nas – samorządu. Dziękuję Państwu za ten ogromny wysiłek, który po prostu pomógł uratować poprzedni rok szkolny.

We wrześniu 2021 r.   (i oby już na stałe) wszyscy uczniowie wrócili do szkół. Tylko w naszych podstawówkach jest ich 4200. W przedszkolach – 2500. To kolejny rekord i pewnie nieostatni. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób sprowadza się do Marek, za rok będziemy mogli mówić o pokonaniu kolejnego pułapu. Jestem szczęśliwy, że w ostatnich latach udało nam się zrealizować tak dużo inwestycji oświatowych: wybudować Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, rozbudować dwie szkoły, postawić dwa budynki przedszkolne, wyremontować dawną siedzibę „Czwórki” z myślą o starszych klasach z „Trójki”.

Wyobraźmy sobie teraz sytuację bez tych inwestycji. Nie mielibyśmy gdzie uczyć, nie mielibyśmy jak zapewnić opieki przedszkolnej mareckim dzieciom, Nie żałuję ani jednej decyzji, jeśli chodzi o budowę, rozbudowę, modernizację i wyposażenie bazy oświatowej. Z żadnej z tych inwestycji dzisiaj bym się nie wycofał. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na te inwestycje – choć odbywało się to kosztem wielu innych, oczekiwanych przedsięwzięć w Markach: dróg, chodników, oświetlania, komunikacji wewnętrznej...

Szanowni Państwo! Składam Wam najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta. Życzę Wam, żeby zapanowała normalność w dobrym tego słowa znaczeniu. Żebyście uczyli w szkołach, a nie na łączach internetowych. Żebyście czerpali z Waszej misji (bo tak to należy nazwać) jak najwięcej satysfakcji – i to na każdym poziomie.

Życzenia składam również wszystkim tym, dzięki którym praca nauczyciela i nauka uczniów jest możliwa. Dziękuję pracownikom Centrum Usług Wspólnych, dziękuję Mareckim Inwestycjom Miejskim. Dziękuję wszystkim osobom, które zajmują się administracją i utrzymaniem szkół: dozorcom, sprzątającym, kucharkom i kucharzom. Doceniamy Wasz wkład w to, by w odpowiednich warunkach zapewniać opiekę, wychowywać i kształcić nasze dzieci.

WPZ
14 października 2021, godz. 00:07
#Miasto #Edukacja #Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920r #Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefa Roweckiego Grota" #Centrum Usług Wspólnych #Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II #Zespół Szkół Nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia #Przedszkole Miejskie Nr 1 "Wesoły Skrzat" #Przedszkole Miejskie Nr 3 "Bajkowy Świat" #Przedszkole Miejskie Nr 2 "Mali Odkrywcy"

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry