bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Międzynarodowa akcja sadzenia żonkili

Na wiosnę wyrosną na Skwerze Żołnierzy Wyklętych piękne żonkile

Kolejny raz mieszkańcy Marek nie zapomnieli o pięknym geście solidarności z nieuleczalnie chorymi. Skwer przy ratuszu po raz kolejny był miejscem akcji nasadzeń cebulek żonkilki pod nazwą „Pola nadziei”. Została ona stworzona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego wsparcia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Burmistrz Jacek Orych powitał wszystkich obecnych, a ks. Krzysztof z Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, przybliżył młodemu pokoleniu sens i cel akcji.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 wspólnie z burmistrzem i przedstawicielami hospicjum zasadzili ponad 200 cebulek żonkili.

Od czasu, gdy wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “Pola Nadziei”, akcja zebrała wielu zwolenników. Także nasze miasto aktywnie włączyło się w ten projekt i od kilku już lat czynnie w nim uczestniczy wspierając działalność Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów z Warszawy, by pokazać solidarność z ludźmi chorymi i potrzebującymi pomocy.

Zapraszamy wiosną na Skwer Żołnierzy Wyklętych, gdzie będzie można podziwiać piękne żonkile.

WPZ
14 października 2021, godz. 13:00
#Miasto #Przedszkole Miejskie Nr 1

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry