bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wypełnij strategiczną ankietę!

Zapraszamy mieszkańców do udziału w budowaniu projektu strategii rozwoju miasta do 2030 r. Marki Włącz się!

Co jest mocną stroną Marek, a co słabą? Jak oceniamy dostępność i jakość różnych usług świadczonych na terenie naszego miasta? Komu ufamy, a komu nie? Co należałoby zrobić, aby w Markach mieszkało się lepiej? Czy jesteśmy aktywnymi mieszkańcami? To przykłady pytań, które znalazły się w naszej najnowszej ankiecie dla mieszkańców. Dlaczego warto poświęcić kilka minut na jej wypełnienie?

Nasze miasto rozpoczęło przygotowywanie strategii  rozwoju miasta do 2030 r. Bez opinii i udziału mieszkańców przygotowanie tego dokumentu – drogowskazu na kilka kolejnych lat - nie miałoby sensu. Rozpoczynamy właśnie pierwszy etap prac – diagnozę. Jednym z jej kluczowych elementów jest ankieta dla mieszkańców – podkreśla Małgorzata Czerwińska, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Zewnętrznych.

Ankieta zawiera 22 punkty. Ich wypełnienie zajmie maksymalnie dziesięć minut. Co ważne, ankieta jest zupełnie anonimowa. Można to zrobić zarówno internetowo, jak i w sposób tradycyjny. Od poniedziałku (25 października) jest już możliwość jej elektronicznego wypełnienia (LINK). W tym tygodniu pojawi się również tradycyjna, papierowa wersja dla tych osób, które wolą wypełnić ankietę odręcznie. Papierową wersję ankiety będzie można wypełnić, odwiedzając jedną z wybranych instytucji miasta. Znajdą się  one m.in. w ratuszu, Wydziale Podatków i Opłat, Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Ośrodku Pomocy Społecznej, bibliotekach oraz Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym. Ankietę będzie można wypełnić przez prawie miesiąc – do 22 listopada br.

Niedługo udostępnimy także oddzielną ankietę, skierowaną do starszych uczniów szkół podstawowych oraz licealistów.

- Rozwój Marek projektujemy na kilka kolejnych lat dla wszystkich mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych. Młode pokolenie już niedługo będzie dokonywało wyborów dotyczących swojej przyszłości. Dla nas jest ważne, aby tę przyszłość wiązali  z Markami. Dlatego jesteśmy przekonani, że warto im dać głos  już teraz – dodaje Małgorzata Czerwińska.  

Przygotowanie diagnozy dopiero rozpoczyna udział naszych mieszkańców w przygotowywaniu projektu strategii rozwoju. Odbędą się m.in. warsztaty oraz spotkania konsultacyjne. Będzie też możliwość składania własnych uwag i pomysłów do strategii. Całość zwieńczy ogólnomiejskie spotkanie, na którym będzie prezentowany projekt całego dokumentu. Zgodnie z hasłem Marki Włącz się zapraszamy do udziału na każdym etapie prac!

LINK do ankiety dla dorosłych mieszkańców TUTAJ

 

TM
3 listopada 2021, godz. 14:46
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry