bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rowerzyści zdają egzamin z dorosłości

Zakładają kaski, orientują się w przepisach, ich rowery są dobrze przygotowane - młodzi mieszkańcy znają zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W październiku pod mareckimi, publicznymi szkołami podstawowymi odbyła się kolejna edycja akcji “Bezpieczny Rowerzysta”. Skąd taki pomysł?  Bardzo wiele dzieci z naszego miasta korzysta z tej formy dojazdu do placówki edukacyjnej w jesienne i wiosenne miesiące. W trakcie akcji Paweł Paczek, opiekun obu mareckich miasteczek ruchu drogowego (mobilnego i stacjonarnego), oraz policjanci sprawdzali m.in. stan roweru (oświetlenie, sygnalizacja, hamulce) oraz przygotowanie młodych rowerzystów (kask, karta rowerowa, orientacja w przepisach ruchu drogowego). Wnioski są optymistyczne.

W porównaniu z poprzednimi edycjami zauważamy poprawę. Coraz więcej rowerzystów jeździ w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Zakładanie kasku nie jest powodem do wstydu, ale symbolem dorastania - mówi Paweł Paczek.

Wujek Paweł (bo tak czasem nazywają dzieci naszego eksperta ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego) wrzuca jednak kamyczek do ogródka rodziców.

Dorośli muszą pamiętać o tym, że dzieci do 10 roku życia mogą poruszać się na rowerze  pod opieką osób pełnoletnich. Niestety, ten przepis często nie był przestrzegany - podkreśla Paweł Paczek.

Niemniej jednak jest on zadowolony z efektów edukacji mareckiego młodego pokolenia rowerzystów. 

Dziękuję im za odpowiedzialność. Podziękowania również składam policji i władzom naszego miasta, które wspierają nasze działania edukacyjne. Ponieważ akcja na stałe wpisała się do mareckiego kalendarza, planujemy jej kontynuację wiosną i jesienią przyszłego roku - dodaje Paweł Paczek.

Oby jej wyniki były jeszcze lepsze!

 

WPZ
10 listopada 2021, godz. 12:12
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry