bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dotacja dla mareckich strażaków

Samorząd województwa mazowieckiego przekazał 80 tys. zł na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego

Z urzędu marszałkowskiego płyną dobre wieści dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Otrzymają oni od samorządu naszego województwa 80 tys. zł na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Bezpieczeństwo strażaków i naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze - deklaruje Anna Brzezińska, przewodnicząca sejmikowej komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu. 

Umowę w sprawie dotacji podpisali dziś (16 listopada) burmistrz Jacek Orych i skarbnik Beata Orczyk.

Również nasze miasto udzieli strażakom wsparcia – wysokości 20 tys. zł.

Nasi strażacy co roku uczestniczą w około 300 interwencjach rocznie. Cieszymy się, że kolejny raz możemy im pomóc w zakupie niezbędnego sprzętu – mówi burmistrz Jacek Orych.

W celu zwiększenia skuteczności naszych działań planujemy zakup samochodu na podwoziu typu pick-up z niezbędnym wyposażeniem. Pojazd będzie przeznaczony do transportu osób i sprzętu do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu i porywistego wiatru, a także działań Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej prowadzonych na obszarze całego województwa – czytamy w informacji na profilu FB naszych strażaków.

Żeby sfinansować całość zakupu strażacy prowadzą zbiórkę (LINK). Do jej końca zostało jeszcze 45 dni. Strażacy chcą zebrać kwotę 40 tys. zł. 

TM
16 listopada 2021, godz. 10:51
#Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry