bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Uczyć - bawiąc, bawiąc - uczyć

Do mareckich placówek oświatowych powraca program edukacyjny "Odblaskowy przedszkolak".

Autorem sformułowania, które pojawiło się w tytule tego wpisu, jest Ignacy Krasicki, osiemnastowieczny poeta i duchowny. Minęły dwa wieki, a nic nie straciło na swej aktualności. Cztery słowa „Uczyć – bawiąc, bawiąc – uczyć” dobrze opisują to, co realizujemy jesienią i zimą w mareckich placówkach oświatowych. W listopadzie powrócił do nich program edukacyjny „Odblaskowy przedszkolak” z wykorzystaniem autochodzika.

Program przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekazuje im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo. Zajęcia będą dobrym przygotowaniem do ćwiczeń w terenie w czasie spaceru edukacyjnego. Przygotowują one małego uczestnika do zgodnego z przepisami ruchu drogowego poruszania się pieszo czy rowerem pod opieką opiekuna – mówi Paweł Paczek, opiekun programu.

Zajęcia rozpoczęły się od wizyty w przedszkolu miejskim nr 2 przy ul. Dużej. „Odblaskowy przedszkolak” trafi także do: Bajkowego Świata (Piłsudskiego 246), Wesołego Skrzata (11 Listopada i Okólna), Happy (Okólna), Smerfów (Szpitalna), Kajtusia Czarodzieja (Sportowa), Artedoo (Rydza Śmigłego), Jutrzenki (ul. Jutrzenki), Leśnego Domku (Spacerowa) i Chatki Puchatka (Cicha).  

Uwaga! Realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

WPZ, TM
17 listopada 2021, godz. 09:39
#Edukacja #Miasto #Przedszkole Miejskie Nr 1 "Wesoły Skrzat" #Przedszkole Miejskie Nr 3 "Bajkowy Świat" #Przedszkole Miejskie Nr 2 "Mali Odkrywcy"

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry