bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Żegnamy siostrę Beatę Reginę Mizgier

Dziś uroczystości pożegnalne - msza oraz pogrzeb.

Miała tyle lat, ile wolnością cieszy się Polska. Siostra Beata Regina Mizgier urodziła się 18 kwietnia 1918 r., gdy jej rodzice wracali z syberyjskiej zsyłki. Lata młodości spędziła na Wileńszczyźnie. W czasie II wojny prowadziła tajne nauczanie, była dwukrotnie więziona. Po wojnie wybrała życie zakonne. Przeżyła 103 lata. Odeszła 20 listopada.

Była dobrym duchem naszej mareckiej wspólnoty sióstr i społeczności szkolno-przedszkolnej. Każdy, kto zatrzymuje się na chwilę modlitwy w naszej kaplicy, jeszcze do niedawna mógł spotkać Siostrę Beatę, która wytrwale modliła się tam, gdy w szkole i przedszkolu tętniło już życie. Spędzała mnóstwo czasu na modlitwie i mówiła, że właśnie dzięki temu ma tak dużo sił do życia - wspominają współsiostry z domu Sióstr Rodziny Maryi w Markach.

Msza Święta pogrzebowa Siostry Beaty Reginy Mizgier odbędzie się we wtorek, 23 listopada o godz. 13:00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Jutrzenki w Markach. Siostra zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym  przy ul. Bandurskiego.

TM
23 listopada 2021, godz. 11:45

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry