bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rząd zmienia limity covidowe

Obawy przed nową odmianą koronawirusa

W ostatnim czasie odnotowujemy wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa – tak się rozpoczyna poniedziałkowy komunikat rządu.

Dlatego od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. zmienią się limity osób m.in. w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych czy kościołach:

  • kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodkach kultury, koncerty, widowiska cyrkowe, baseny i aquaparki – 50 proc. obłożenia (obecnie 75 proc. obłożenia)
  • zgromadzenia, wesela, komunie, konsolacje, spotkania, dyskoteki – max. 100 osób (obecnie 150 osób).
  • wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) – max. 250 osób (obecnie 500 osób).
  • siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe – 1 osoba na 15 mkw (obecnie 1 osoba na 10 mkw)

Ponadto zostanie wprowadzony zakaz lotów z krajów szczególnego ryzyka – Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA, Zimbabwe.

Ważne! Osoby wracające w tych krajów nie będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni – nawet w przypadku negatywnego wyniku testu – czytamy na stronie gov.pl.

Zmieniają się także zasady kwarantanny dla podróżujących z krajów non-Schengen. Zostanie wydłużona do 14 dni.

Wcześniejsze zwolnienie z kwarantanny będzie możliwe w przypadku negatywnego wyniku testu PCR, który został wykonany po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy – czytamy w informacji rządu.

TM
29 listopada 2021, godz. 18:44
#Koronawirus

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry