bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

24. edycja "Pól Nadziei" w Markach

14 października 2021, godz. 12:00
skwer Żołnierzy Wyklętych przy Urzędzie Miasta

Wspólnie zasadzimy żonkile - symbole nadziei na nowe życie

Żonkil już w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie.

W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli”  Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

 "Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Celami "Pól Nadziei" jest edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie a także propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

W tym roku zasadzimy nasze mareckie "Pole nadziei" w dniu 14 października, tradycyjnie na skwerze Żołnierzy Wyklętych w okolicach urzędu miasta. Rozpoczniemy o 12:00. Efekty nasadzeń można będzie podziwiać wiosną. 

WPZ
#Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry