bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Marki (nie)znane"

26 września 2021, godz. 13:00
Wspólna 12

Już w najbliższą niedzielę XVI Spartakiada Rodzinna. Będzie czadowo, aktywnie i twórczo - zachęcają organizatorzy.

Jak spędzić ostatnią niedzielę września? Organizatorzy Spartakiady Rodzinnej CZAT zapraszają na stadion Marcovii przy ul. Wspólnej. 26 września o godzinie 13.00 rozpocznie XVI edycja wydarzenia o charakterze sportowym, kulturalnym i edukacyjnym. Zacytowany wcześniej skrót CZAT oznacza, że będzie „czadowo-aktywnie-twórczo”.

To już XVI edycja wydarzenia, które integruje różne pokolenia rodowitych i nowych mieszkańców naszego miasta. Tegoroczna spartakiada odbywa się pod hasłem „Marki (nie)znane”. Organizatorzy Spartakiady chcą pokazać, że sporo rzeczy (usługi, zakupy) można załatwić w naszym mieście i niekoniecznie trzeba z tym jeździć do sąsiednich miejscowości. Do projektu włączyli się lokalni przedsiębiorcy, u których można już realizować część wyzwań spartakiadowych.

Finał został zaplanowany na najbliższą niedzielę, 26 września. Tradycyjnie jego miejscem będzie stadion Marcovii przy Wspólnej 12. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Zaplanowano m.in.:

  • koncerty i występy. Na scenie pojawią się UKS Sanchin, Akademia Pani Szafki, Cherry Moreno, Przemek Dominiak, Agata Racka, Acro Dance, Klaudia Cituk oraz Kwazzy.
  • dmuchańce, watę cukrową, malowanie buziek
  • pokaz ratownictwa realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Markach
  • test alko i narkogogli, by przekonać się, jak niebezpieczna jest jazda po używkach i alkoholu (realizowany przez Klub Rowerowy Trybik)
  • konkurs „Sportowa Rodzina Roku”
  • wizytę przedstawicieli Komisariatu Policji Rzecznej i Straży Miejskiej z kołem fortuny
  • warsztaty ekologiczne Wodociągu Mareckiego
  • ognisko z niespodzianką
  • wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Marki (nie)znane”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2

Organizatorem imprezy jest Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta z tzw. małego grantu.

TM
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry