bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wieczór z Dostojewskim

20 listopada 2021, godz. 18:00
Fabryczna 2

Zapraszamy na monodram przygotowany na podstawie opowiadań rosyjskiego pisarza.

MOK zaprasza na monodram Jerzego Łazewskiego „Dwa razy dwa cztery, czyli wszystko co piękne i wzniosłe, albo arytmetyka wyzwolonej duszy” w reżyserii Małgorzaty Szyszki. Został on przygotowany na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego.

Monodram jest opowieścią o skromnym urzędniku państwowym w carskiej Rosji, który  niepokoje próbuje przezwyciężyć walcząc z prawdziwymi i wyimaginowanymi rywalami. Widz przekona się, że motorem ludzkich zachowań jest nieprzewidywalny kaprys. W inscenizacji wykorzystywane są proste znaki teatralne. Jest epokowe krzesło, staroświecki płaszcz i filiżanka, wszystkie okaleczone, zdezelowane i właściwie bezużyteczne.

Monodram otrzymał pierwszą nagrodę na Festiwalu Sztuki Jednego Aktora we Wrocławiu oraz nagroda Ministra Kultury i Sztuki za najlepszy autorski scenariusz.  Spektakl był prezentowany w Warszawie, Londynie i St. Petersburgu.

Warto przypomnieć, że Jerzy Łazewski jest reżyserem spektaklu „Balladyna” z udziałem mareckich artystów, który widzowie mogli zobaczyć na scenie MCER.

Po  spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami oraz projekcja filmu „Śladami Dostojewskiego po Petersburgu” (11 minut)

Zapraszamy w sobotę 20 listopada o godz. 18.00, bilety w cenie 10 zł na mokmarki.pl i w kasie MOK

MOK im. Tadeusz Lużyńskiego
#Miasto #Kultura #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry