bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Piknik wojskowy w MCER - Wyzwanie Weterana

24 września 2022, godz. 10:00
MCER, ul. Wspólna 40-42

Żołnierska grochówka i wiele innych wojskowych atrakcji bezpłatnie dla wszystkich!

24 września na dziedzińcu i stadionie MCER odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – piknik wojskowy dla mieszkańców Marek i okolic oraz zawody weteranów „Wyzwanie Weterana”, organizowane przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, jednostkę podległą Ministerstwu Obrony Narodowej.

Blisko 300 zawodników, którzy powrócili z misji wojennych, zmierzy się w kilku dyscyplinach sportowych m.in. w bieganiu, pchnięciu kulą oraz pływaniu. Przewidzianych zostało dziewięć konkurencji, tj. lekkoatletyka: skok w dal, bieg na 100 m, bieg na 400 m, bieg na 1500 m, pchnięcie kulą; wioślarstwo halowe; wyciskanie sztangi oraz pływanie na 50 m w stylu dowolnym i klasycznym. Poza indywidualnymi startami odbędzie się również sztafeta dowództw rodzajów sił zbrojnych 4×400 m. Zawody skierowane są do weteranów i weteranów poszkodowanych, a poszczególne konkurencje realizowane będą w podziale na kategorie wiekowe.

W MCER będzie można także zobaczyć pojazdy wojskowe, zjeść pyszną żołnierską grochówkę i dowiedzieć się więcej o wojsku. 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, a wstęp bezpłatny.

Zapraszamy!

 

Paulina Rogowska
#MCER #Sport

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry