bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Festiwal Piano Day 2023

29 marca 2023, godz. 19:00
MCER, ul. Wspólna 40-42

Piano Day jest międzynarodowym świętem fortepianu hucznie obchodzonym na całym świecie 88. dnia roku.

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, który odbędzie się 29 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w Markach na scenie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (ul. Wspólna 40). Festiwal Piano Day organizowany jest pod patronatem honorowym Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Piano Day jest międzynarodowym świętem fortepianu hucznie obchodzonym na całym świecie 88. dnia roku – taką liczbę klawiszy posiada ten piękny instrument! W programie znajdą Państwo występy młodych i utalentowanych i utytułowanych pianistów, kompozytorów muzyki filmowej i jazzowej: Katarzyny Mróz-Boruckiej, Tomasza Betki, Pawła „Pianomatyka” Łapucia, Piotra Kowala (w duecie z wiolonczelistą Pawłem Czarakcziewem) oraz gwiazdy wieczoru – jazzmana i zdobywcy nagrody Grammy Włodka Pawlika w trio (wraz z kontrabasistą i basistą Damianem Kostką oraz perkusistą Cezarym Konradem). Muzycy wykonają repertuar muzyki klasycznej, jazzowej, a także autorskie kompozycje i aranżacje.

Artyści biorący udział to aktywnie działający muzycy, kompozytorzy i aranżerzy – laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.

• Włodek Pawlik – Pianista i kompozytor, jedyny laureat nagrody GRAMMY w historii polskiego jazzu za płytę „Night in Calisia” w kategorii „The Best Jazz Large Ensemble” (Los Angeles 2014). Jego albumy osiągają na rynku status złotych i platynowych. (m.in. platynowa płyta za Night in Calisia) .
Pawlik jest absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, a także Wydziału Jazzu na Hochschule fur Musik w Hamburgu. W 2007 r. artysta uzyskał doktorat oraz habilitację na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajduje się 45 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, kompozycji orkiestrowych, muzyki do baletu, opery i utworów wokalnych, charakteryzujących się unikalną, oryginalną umiejętnością syntezy różnych gatunków muzycznych.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Siedmiokrotny laureat nagrody polskiego przemysłu muzycznego „Fryderyk” oraz dwukrotny filmowych Orłów.
Aktywnie koncertuje solo i w trio w wielu krajach na świecie.

• Piotr Kowal – laureat II miejsca na Konkursie Koncertów w trakcie International Tel-Hai Masterclasses w Izraelu, I miejsca na Międzynarodowym konkursie im. Tadeusza Żmudzińskiego w Krakowie, I miejsca na Singapore Classical Piano Competition 2020, II miejsca na Klavierwettbewerb Gloria Artis w Wiedniu czy I miejsca na uczelnianym konkursie „Gram z orkiestrą”.

• Paweł Czarakcziew – Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat Nagrody Edukacyjnej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Poza Polską koncertował w Austrii, Chinach, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Norwegii, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech. Brał udział w szeregu festiwali takich jak: Bachfest Leipzig, Dni Słowackie w Krakowie, European Union of Music Competition for Youth Festival, La Jolla Music Society’s SummerFest. Jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Akademii Muzycznej w Krakowie im. Krzysztofa Pendereckiego.

• Paweł „Pianomatyk” Łapuć – laureat wyróżnienia na Instant Composition Contest “Transatlantyk” 2019, pianista, aranżer, kompozytor, autor albumu muzycznego „Przejrzyste dźwięki”. Koncertował w Polsce, krajach europejskich, Japonii i USA.

• Tomasz Betka – kompozytor, pianista, producent muzyczny. Na przestrzeni lat Betka nieprzerwanie współpracował z wieloma wokalistkami, muzykami, teatrami i aktorami, zarówno jako pianista jak i kompozytor. Autor autorskich albumów „ Miniatures”, „The World We Live In”, „Impressions”.

Partnerami wydarzenia są: Toyota Grupa Cygan, Kancelaria Podatkowa Skłodowscy, Szkoła Językowa ASAT w Markach, Szkoła Muzyki z Pasją Music and You w Markach, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, Biuro rachunkowe Toobeeco, Żłobek Bobasowo.

Patroni medialni: Wieści Podwarszawskie, WWL24, Życie Powiatu na Mazowszu, Radio Kolor.

Bilety dostępne tutaj oraz w kasach MCER.

Paulina Rogowska
#MCER #Miasto #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry