bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Osiemnastka" Memoriału Bercika

27 lipca 2024, godz. 10:00
Duża 3, obok remizy OSP

Ostatnia sobota lipca będzie świętem dla kolarzy MTB.

Hubert „Bercik” Manteuffel był zapalonym kolarzem, który marzył o zorganizowaniu maratonu MTB w Markach. Niestety, jego plany pokrzyżowała niespodziewana śmierć w lipcu 2006 r. Idea maratonu zmaterializowała się rok później. Od 2007 r. mama Huberta, jego przyjaciele, koleżanki i koledzy co roku społecznie przygotowują memoriał „Bercika”. W tym roku odbędzie się jego osiemnasta edycja.

Tradycyjnie „Bercik” został zaplanowany na ostatnią sobotę lipca (27 VII). Miasteczko Memoriału znajdzie się na terenie obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach (przy ul. Dużej).

W tym roku rywalizować będą zarówno dorośli jak i dzieci. Najmłodsze dzieci będą się ścigać na dystansach 300, 500 i 1000 m. Trochę starsi mogą się sprawdzić na odcinku 3 km, zaś dorośli - na 20 i 60 km. Trasa piękna, kręta i urozmaicona – opisuje burmistrz Jacek Orych.

Zawodnicy mogą także wziąć udział w duatlonie. Obejmie on osoby, które wcześniej wystartowały w Nocnym Marku w biegu na 10 km. Uhonorowani zostaną ci, którzy osiągną najlepszy, łączony czas w obu wydarzeniach sportowych.

Dla tych, którzy wolą rekreacyjną jazdę na rowerze, po zakończeniu sportowej rywalizacji przewidziana jest druga edycja rodzinnego rajdu rowerowego – informują organizatorzy.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia. Organizatorami memoriału są Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Przyjaciele Bercika, współorganizatorem - nasze miasto. 

TM
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry