facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przetarg na projekt i budowę tężni

Zapraszamy firmy do udziału w postępowaniu

W ubiegłym roku jednym ze zwycięskich projektów Mareckiego Budżetu Mareckiego była budowa „Tężni solankowej – mały Ciechocinek w Markach”. Pomysł inwestycji zlokalizowanej w Parku Wolontariuszy zebrał 861 głosów poparcia. Na początku tego roku przygotowaliśmy program funkcjonalno-użytkowy tego przedsięwzięcia. Na jego podstawie mogliśmy ogłosić przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Na oferty potencjalnych wykonawców czekamy do 25 kwietnia tego roku (godz. 10.00). Szczegóły postępowania w linku.

Zapraszamy firmy do udziału w postępowaniu – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, inwestycja (projekt plus realizacja) powinna zostać zrealizowana do końca tego roku. Zakładamy, że tężnia będzie mieć 6 m. długości i 3,8 m. wysokości.

Będzie zasilana solanką z podziemnego zbiornika. Obok tężni pojawią się elementy małej architektury – 5 ławek, tablica informacyjna z regulaminem oraz kosz na śmieci. Dookoła pojawi się mineralna nawierzchnia ograniczona betonowymi elementami.

Czekamy na kolejne pomysły do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Zbieramy je do 26 kwietnia. Osoby, które chcą złożyć projekt, mogą skorzystać ze specjalnych dyżurów i fachowej pomocy. 12 i 20 kwietnia odbędą się w Centrum Aktywności Fabryczna 3 (godz. 18.00-20.00), a 12 i 19 kwietnia w Urzędzie Miasta (godz. 16.00-18.00) – zaprasza burmistrz Jacek Orych.

W kolejnej edycji Mareckiego Budżetu Obywatelskiego znów do podziału między zwycięskie przedsięwzięcia będzie 800 tys. zł (650 tys. zł na projekty twarde oraz 150 tys. zł na projekty miękkie). Głosowanie odbędzie się we wrześniu tego roku.

 

TM
11 kwietnia 2023

fot. 1
fot. 2

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry