facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dwie umowy na projekty z budżetu obywatelskiego

Firma Olikar zbuduje górkę saneczkową oraz strefę edukacji i odpoczynku.

Wczoraj w mareckim ratuszu podpisaliśmy dwie umowy na realizację inwestycji wskazanych w głosowaniu przez mieszkańców. W okolicach obecnego pumptracka (czyli w sąsiedztwie skrzyżowania Okólnej z Grunwaldzką) powstanie górka saneczkowa. Będzie ona atrakcją przede wszystkim dla najmłodszych obywateli Marek. Na górkę, liczącą około 200 mkw. powierzchni, będą prowadziły schody terenowe. Na szczycie wykonawca zainstaluje trzy zjeżdżalnie – dwie odkryte, jedną rurową.

Z kolei na Zieleńcu, w sąsiedztwie ulicy Głównej, wyrośnie „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Pojawią się tu elementy małej architektury. Będą to m.in. stół do tenisa stołowego, stoliki szachowe, ławki z oparciami, leżaki i parasole. Pojawią się również ścieżki o nawierzchni mineralnej.

Obie inwestycje zwyciężyły w mareckim budżecie obywatelskim. Łączy je też wykonawca. Oba przetargi wygrała firma Olikar z Wołomina.

- Wyłoniliśmy też najkorzystniejszą (jedyną) ofertę w przetargu na wykonanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy Okólnej. To również projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Wykonawcą tej inwestycji ma być firma Euroasfalt z Olsztyna.

TM
18 września 2019

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry