facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zmiany w Mareckim Budżecie Obywatelskim

W tych trudnych chwilach musimy podejmować nietypowe decyzje

Jeszcze pod koniec stycznia pisaliśmy o nowej formule Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wtedy nikt z nas nie przypuszczał, że naszym problemem nie będą organy nadzoru, które w tym roku nie miały zastrzeżeń do uchwały rady Miasta wprowadzającej MBO, czy brak potencjalnych wykonawców wygranych projektów.

Dziś stając naprzeciw nowym wyzwaniom i otaczającej nas rzeczywistości musimy podjąć nietypowe kroki.

W związku z sytuacją w kraju procedura Mareckiego Budżetu Obywatelskiego w tym roku zostaje zawieszona. Możliwy nowy harmonogram zostanie ustalony po zniesieniu ograniczeń wynikających z wprowadzenia stanu epidemii – mówi Jacek Orych, burmistrz miasta.

Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe działania – powołanie Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego czy  uchwała Rady Miasta określająca harmonogram działań i kwoty, jakie na MBO przekaże miasto – będą mogły być kontynuowane, gdy sytuacja się unormuje. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza wchodzący w skład zespołu ds. MBO.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco na  naszej stronie internetowej, na profilach społecznościowych, forach mieszkańców i  na stronie dedykowanej budżetowi obywatelskiemu zdecyduj.marki.pl – podkreśla Ada Gajek z wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia.

W miarę jak sytuacja na to pozwoli zostaną podjęte niezbędne akty, które zaktualizują harmonogram MBO bądź odroczą całą procedurę do realizacji na przyszły rok.

 

WPZ
26 marca 2020

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry