facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marecki Budżet Obywatelski

Znamy kolejność zgłoszonych zadań na kartach do głosowania

We wtorek odbyło się spotkanie Zespołu ds Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO), podczas którego członkowie w drodze losowania ustalili kolejność na kartach do głosowania zgłoszonych w tegorocznej edycji projektów. Zgodnie z zapisami regulaminu MBO § 7, ust. 2 "kolejność zadań na karcie ustalana jest przez Zespół w drodze losowania."

Poniżej prezentujemy wyniki losowania. Pamiętajcie głosujemy od 7 do 21 września. Już w poniedziałek zapraszamy na stronę zdecyduj.marki.pl , gdzie będziecie mogli zapoznać się z opisami szczegółowymi projektów. 

 

Lp. Proponowana nazwa zadania Opis 
Kategoria: ZADANIA TWARDE
1 Skatepark przy placu Zgody  Skatepark dla rowerów, hulajnóg oraz rolek. 
2 Trampoliny ziemne czyli atrakcja dla każdego niezależnie od wieku  Trampoliny ziemnie to niewątpliwa atrakcja dla każdego, niezależnie od wieku. Są bezpieczne i mają pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. To urządzenia, które nie tylko uatrakcyjniają każdy plac zabaw, ale dają również wiele radości każdemu kto z nich skorzysta – w szczególności najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.
3 Łączą nas  Marki i miejski park - Murale Wedlowskie  Projekt "Murale Wedlowskie" zakłada realizację trzech wielkoformatowych grafik na ścianach muru okalającego budynki fabryki Braci Briggs, mieszczących się na terenie miejskiego parku. Jego celem jest kulturalna dekoracja przestrzeni Parku Braci Briggs oraz stworzenie jednego ze znaków rozpoznawczych naszego miasta, budowanie więzi mieszkańców z otoczeniem oraz uprzyjemnienie czasu, który spędzamy w swojej "lokalnej ojczyźnie". Ostateczny projekt w zakresie formy oraz techniki wykonania bedzie musiał uzyskać zgodę konserwatora. 
4 Wiaty przystankowe na al. Piłsudskiego i ul. Legionowej Przedmiotem zgłoszenia są zadaszone i osłonięte od wiatru wiaty przystankowe. Integralną częścią każdej wiaty jest drewniana ławka i gablota
z dedykowanym miejscem na rozkład jazdy autobusów oraz miejscem na umieszczenie treści informacyjnych lub reklamowych. 
5 Łączą nas Marki i latarnia przy górce saneczkowej!  Budowa lampy oświetleniowej przy górce saneczkowej przy ul. Grunwaldzkiej. 
6 Budowa boisk plażowych do piłki siatkowej i piłki nożnej, placu zabaw oraz nasadzenia drzew  Budowa rekreacyjnych boisk plażowych do gry w piłkę siatkową i piłkę nożną, placu zabaw dla najmłodszych z elemantami dla osób
z niepełnosprawnościami oraz nasadzenia drzew ozdobnych.
7 Rzeźba z brązu "Ławeczka Krystyny Klimeckiej" Praca artysty rzeźbiarza: stworzenie modelu rzeźby „Ławeczka  Krystyny Klimeckiej” w naturalnej skali, nadzór autorski. Postać i ławeczka parkowa typu: wiedeńska wykonane z brązu,  stanowić będą jednolitą całość. Transport rzeźby z odlewni do parku w  Markach. Montaż i  trwałe związanie rzeźby z podłożem. Wykonanie pasa zieleni za rzeźbą.
8 Łączą nas czyste Marki – zakup i montaż łącznie 100 koszy na śmieci i stacji dla psów  Projekt zakłada zakup i montaż 75 koszy na śmieci oraz 25 stacji dla psów na terenie miasta Marki. 
9 „C & J” Ciuchodzielnia i Jadłodzielnia  Celem zadania jest stworzenie jadłodzielni – punktu służącego do nieodpłatnej wymiany żywności pomiędzy mieszkańcami miasta oraz ciuchodzielni – nieodpłatnej wymiany ubrań. Do jego realizacji powstanie obiekt o charakterze kontenerowym, umieszczony w okolicach budynku starej poczy u zbiegu ul. Sportowj i ul. Lisa Kuli. Każdy mieszkaniec w myśl idei foodsharingu będzie mógł pozostawić w lodówce nadwyżki jedzenia lub bezpłatnie zabrać jedzenie przyniesione przez innych i analogicznie następować będzie wymiana ubrań.
10 Budowa ogrodzonego kortu do tenisa ziemnego o nawierzchni twardej z certyfikatem ITF - Ideą projektu jest wybudowanie ogrodzonego kortu tenisowego o nawierzchni twardej i wyposażonego we wszystkie potrzebne do gry akcesoria. Kort zlokalizowany będzie na Placu Zgody. Kort pozwoli na grę miłośnikom tenisa oraz osobom, które dopiero chcą poznać tą piękną dyscyplinę sportu. Na korcie mogłyby być rozgrywane również turnieje oraz zajęcia indywidualne lub grupowe z trenerem.
11 Dla nas Dębowy Las Zadanie,  ma na celu uczynić  Dębowy Las miejscem atrakcyjnym i bezpiecznym do  spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz  sprzyjającym i zachęcającym do aktywności fizycznej. Projekt przewiduje: pielęgnację zieleni (usunięci suchych gałęzi z ciągów komunikacyjnych oraz suchych drzew), utwardzenie ścieżek spacerowych materialem naturalnym oraz zamontowanie elementów małej architektury. 
Kategoria: ZADANIA MIĘKKIE
1 Warsztaty „Techniki pamięciowe” dla licealistów i seniorów  Praktyczne warsztaty z „Technik pamięciowych” to idealna propozycja dla seniorów  oraz licealistów. Ciekawe ćwiczenia dopasowane do aktualnych potrzeb każdej grupy: symulowanie pracy mózgu, sensowne, szybkie zapamiętywanie, porządkowanie informacji; błyskawiczne uczenie się  pojęć
i obcych słów; skuteczne odtwarzanie ważnych dat – wszystko w atmosferze zabawy. Nasz mózg może dużo więcej!
2 AKCJA – KREACJA – INSTALACJA. Artystyczne działania w Parku Miejskim  Zadanie z zakresu edukacji kulturalnej, którego efektem będą 4 przestrzenne instalacje artystyczne w Parku Miejskim. Projekt zrealizują mareccy artyści profesjonalni oraz mieszkańcy Marek – dzieci, młodzież, dorośli. Po serii otwartych warsztatów, w finałowym happeningu uczestnicy zmontują swoje konstrukcje na oczach publiczności. Wydarzenia towarzyszące: warsztaty muzyczne, podsumowujący koncert „Eko-dźwięki”.
3 Dni Ziemi w Markach – wiosna - projekt złożony przez Marcina Dąbrowskiego Co roku mniej lub bardziej formalne grupy mieszkańców Marek w okolicach Dni Ziemi organizują się by wspólnie sprzątac tereny zielone znajdujące się w ich sąsiedztwie. Po uprzątnięciu można wspólnie sadzić kwiaty, krzewy a nawet drzewa. Na zakończenie można zorganizować wspólne ognisko lub grilla.
4 Łączą nas Marki i siatkarskie emocje – Mareckie strefy kibica!  Zorganizowanie strefy kibica przy ul. Wspólnej 12. W ramach zadania należy zapewnić: ekran co najmniej 5x3m, nagłośnienie, co najmniej 50 leżaków, wygrodeznia terenu, licencje na wyswietlania meczu, koszy na smiecie, sprzatanie.
5 Struga na rowerze  „Struga na rowerze” to impreza skierowana do wszystkich mieszkańców Marek, którzy pragną połączyć rekreację i rywalizację z integracją sąsiedzką i miłym spędzeniem czasu pośród przyrody Strugi i urokliwej Puszczy Słupeckiej. W programie przewidziano konkurencje rowerowe dla uczestników w każdym przedziale wiekowym oraz program artystyczny na zakończenie rajdu.
6 Pomagamy! Kurs pierwszej pomocy, w tym pierwszej pomocy pediatrycznej dzieciom  Projekt zakłada przeszkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy ok. 620 mieszkańców naszego miasta. Obejmuje zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne i skierowany jest do wszystkich, którzy pragną posiąść niezbędną wiedzę w skutecznej pomocy przedlekarskiej. To niebywale ważna wiedza, która może uratować ludzkie zdrowie i życie.

WPZ
8 lipca 2021

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry