facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

1. Bezpieczna gmina razem z OSP w Markach

MBO 2023

Autorzy: Antoni Gajo, Paweł Jakubowski

Szacunkowy koszt: 555 tys zł

Celem projektu jest doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach w lekki samochód kwatermistrzowski oraz pojazd ATV. Sprzęt ten jest niezbędny do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych, zabezpieczeń miejskich imprez i wydarzeń sportowych oraz do prowadzenia działań prewencyjno-szkoleniowych z mieszkańcami Marek. Zadanie polega na doposażeniu mareckiej OSP w specjalistyczny sprzęt wspomagający działalność ratowniczą i prewencyjną. Dynamiczny rozwój naszego miasta oraz bieżące wydarzenia na świecie ukazują bardzo szeroki zakres działań w zakresie bezpieczeństwa z którym jako gmina musimy się mierzyć. Zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego umożliwia bezpieczny transport maksymalnie 9 osób oraz dodatkowego ładunku. Przedział osobowy wyposażony w dodatkowy sprzęt planistyczny i łącznościowy umożliwi utworzenie mobilnego punktu sztabowego podczas działań ratowniczych, a podczas zabezpieczeń wszelkich wydarzeń miejskich pojazd może stanowić punkt udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach oraz prowadzenia działań szkoleniowych i prewencyjnych z zakresu bezpieczeństwa. Pojazd ten pozwoli w znacznym stopniu odciążyć podstawowy samochód użytkowany przez OSP, który w głównej mierze przeznaczony jest do prowadzenia działań ratowniczych, których z każdym rokiem jest coraz więcej.
Pojazd ATV przeznaczony będzie do terenowego wsparcia działań ratowniczych. Wiele wydarzeń sportowych odbywa się wzdłuż ulic naszego miasta oraz odcinków leśnych do których nie ma dostępu samochód osobowy. Zakup pojazdu umożliwi szybkie i sprawne działanie na trudno dostępnych terenach.
Finalizacja projektu pozwoli na efektywniejsze i przede wszystkim samowystarczalne działanie jednostki w zakresie zarówno ochrony i dbania o bezpieczeństwo mieszkańców gminy jak również w przypadku organizowanych i współorganizowanych przez miasto imprez i wydarzeń sportowych (np. Dni Marek, Zakończenie Lata, Nocny Marek, Memoriał Bercika, Spartakiada Rodzinna). 

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry