facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Uwaga! Roboty przy Wspólnej

Rozpoczyna się remont chodnika (od Brzozowej do Srebrnej). Zadbamy o bezpieczeństwo pieszych.

W trzecim przetargu udało się wyłonić wykonawcę remontu odcinka chodnika przy Wspólnej. Wcześniej, dwukrotnie, oferty wykonawców znacząco przekraczały budżet. Za trzecim razem udało się go wybrać – przy zmodyfikowanym zakresie zamówienia. Do remontu pójdzie najbardziej zniszczony odcinek – od Brzozowej do Srebrnej (strona południowa). Prace wykona zwycięzca przetargu – warszawska firma Dromato.

Inwestycja jest realizowana z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawca ma już za sobą część projektową, przechodzi do fazy wykonawczej. Prace mają się rozpocząć w tym tygodniu (wiele zależy od sytuacji pogodowej). Piesi będą mieć w tym czasie do dyspozycji chodnik przy Wspólnej po północnej stronie. W jednym punkcie pojawi się jednak wąskie gardło – to liczący 70 metrów odcinek Wspólnej między Brzozową i Partyzantów.

W związku z budową chodnika przy ul. Wspólnej wprowadzona zostaje czasowa organizacja ruchu poprzez tzw. ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną, przy czym przy chodniku zostanie wydzielony i wygrodzony pas na jezdni, którym odbywał się będzie ruch pieszych  (m.in. uczniów szkoły podstawowej nr 4).

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożność!

Remont kolejnego odcinka chodnika na Wspólnej – od Brzozowej do Alei Piłsudskiego – jest wpisany do projektu budżetu 2024.

-------------

Więcej o inwestycjach, które zostały zrealizowane i odebrane, przeczytasz na stronie internetowej

inwestycje.marki.pl

TM/TS
28 listopada 2023

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry