facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Strefa edukacji i odpoczynku gotowa

Zrealizowaliśmy kolejną inwestycję z budżetu obywatelskiego.

Trzcinowe parasole, leżaki, stoliki do szachów, stół do tenisa stołowego, ogrodzony plac zabaw i ścieżki mineralne – to najkrótszy opis przedsięwzięcia, które dziś zostało odebrane przez pracowników Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg. Na Zieleńcu, przy ul. Głównej, wyrosła „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Jest to projekt zgłoszony w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO) przez mieszkańców: Agnieszkę Gawkowską, Jolantę Buczyńską-Bobel oraz Artura Rogińskiego. Wykonawcą prac był zwycięzca przetargu – wołomińska firma Olikar.

- Gratuluję autorom trafionego pomysłu, a mieszkańcom życzę, by strefa edukacji i wypoczynku służyła jak najdłużej i jak najlepiej – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec przypomniał, że to kolejna inwestycja o charakterze rekreacyjnym oddana w tym roku.

- W pierwszej połowie roku zbudowaliśmy od zera plac zabaw przy skwerze ks. Markiewicza oraz zmodernizowaliśmy plac zabaw przy Wrzosowej. Potem na rogu Sowińskiego i Wilczej wyrósł ogród zmysłów. Niedawno oddaliśmy do użytku górkę saneczkową przy Okólnej/Grunwaldzkiej. Dzisiaj zaczyna działać strefa na Zieleńcu. To wszystko projekty z MBO – opisuje Jacek Orych.

Kolejne dwa projekty z budżetu obywatelskiego są zaszyte w inną inwestycję – budowę placu miejskiego przy Sportowej. Do dyspozycji będą tam m.in. park linowy o niskiej trudności oraz siłowania plenerowa.

WPZ
19 grudnia 2019

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry