facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Strażacy, sport, PIT i garść praktycznych porad

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania biuletynu Marki.pl

Są na każde wezwanie, o każdej porze. Kto? Mareccy strażacy. To właśnie im poświęcamy główny materiał tego wydania. Będzie to opowieść o ich szalonym (albo jak kto woli zwariowanym) roku. Bo nie tylko zajmowali się tym, o czym zwykle myślimy, ale doszły im nowe obowiązki, związane z pandemią koronawirusa. No i do tego rekordowa w historii OSP liczba wyjazdów do różnych zdarzeń. Domyślamy się, że czasem strażacy marzą, żeby było po prostu… nudno.

Dwie strony biuletynu w całości poświęcamy tematyce sportowej. Szczególnie cieszymy się z sukcesu naszych piłkarek ręcznych, które awansowały do ¼ Mistrzostw Polski juniorek. W hali MCER było wiele emocji, które choć w części oddaje nasz fotoreportaż. A już w ten weekend nasze szczypiornistki zagrają o awans do grona czterech najlepszych drużyn w kraju. Trzymajmy za nie kciuki! Również za piłkarzy, którzy wiosną wznowią rywalizację, której celem jest utrzymanie w czwartej lidze.

Przygotowaliśmy też materiały o inwestycjach – m.in. budowie połączenia drogowego Wspólnej z Zieleńcem oraz wdrażanego w życie pomysłu na realizację czterech innych arterii. Żeby je realizować – potrzebujemy bezkosztowej pomocy mieszkańców. Dlatego zachęcamy (głosem mieszkańców), by rozliczać PIT wskazując Marki jako miejsce zamieszkania. Doradzimy też jak uniknąć błędów w wypełnianiu wniosku o 500+ oraz deklaracji odpadowych (te ostatnie będziemy składać w maju i czerwcu). Przypominamy też o zbliżającej się szybkimi krokami rekrutacji do przedszkoli i szkół.

Jak zwykle na ostatniej stronie zaprosimy do rozwiązania krzyżówki z hasłem oraz przeniesiemy się w czasie o 97 lat wstecz. Ten ostatni materiał szczególnie powinien zainteresować liczne grono mareckich biegaczy…

Dystrybucję papierowej wersji gazety rozpoczniemy w przyszłym tygodniu.

TM
26 lutego 2021

Urząd Miasta Marki, 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - sklepy internetowe, strony www - Marki, Warszawa

skocz do góry