bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Inwestycje edukacyjne

W 2017 r. zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Okólnej. Dzięki inwestycji realizowanej w formule zaprojektuj i zbuduj powstały: nowe skrzydło dla edukacji wczesnoszkolnej oraz sala sportowa. Wyremontowana został również część wybudowana w poprzednim stuleciu. Przed rozpoczęciem prac liczba sal szkolnych w Jedynce sięgała 22, po rozbudowie - 39.

Przy ul. Wspólnej powstaje Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Główną częścią tego kompleksu jest szkoła dla 1200 uczniów. Oprócz tego powstaną: sala sportowa, zespół boisk, basen, sala koncertowa i miasteczko ruchu drogowego. W imieniu samorządu inwestycję realizują Mareckie Inwestycje Miejskie. Kompleks ma być gotowy przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

Latem 2018 r. rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2. Jest realizowana w podobnej formule jak przebudowa Jedynki. Nad inwestycją czuwają Mareckie Inwestycje Miejskie. W planach są m.in. wybudowanie nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego, remont pozostałej części obiektu przy ul. Szkolnej.

W 2019 r. zakończą się prace przy budowie modułowej filii Szkoły Podstawowej nr 2, która powstanie na roku Okólnej i Słonecznej. Tu w trakcie remontu Dwójki będą pobierać lekcje dzieci z najmłodszych klas. Po zakończeniu remontu przy ul Szkolnej filia zamieni się w miejskie przedszkole.

Latem 2018 r. rozpoczęły się roboty przy rozbudowie Przedszkola Miejskiego nr 2. Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj i zbuduj. Po jej zakończeniu do przedszkola będzie mogło uczęszczać dodatkowo ponad 220 dzieci.

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry