bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Inwestycje wodno-kanalizacyjne

III etap unijnego projektu
 

Właściciele zbiorników bezodpływowych, popularnie zwanych szambami, wiedzą, że ich stosowanie to - delikatnie mówiąc - żaden luksus. Regularne sprawdzanie poziomu nieczystości, brzydkie zapachy, nerwowe oczekiwanie na przyjazd wozu asenizacyjnego, wyższe koszty  przy użytkowaniu szczelnych zbiorników – czyż nie prościej byłoby się podłączyć do kanalizacji? Dla większości z nas odpowiedź na to pytanie może być wyłącznie twierdząca. W ramach III etapu unijnego projektu Wodociąg Marecki rozbudowuje sieć kanalizacji sanitarnej. Jej obecna długość (ponad 200 km) zwiększy się o około 14,5 km. Dzięki temu przedsięwzięciu do sieci będzie mogło podłączyć się ponad tysiąc mieszkańców. Część inwestycji jest już zakończona, część jest w trakcie realizacji, część w przygotowaniu.
 

Warto zatem rozpocząć indywidualne starania o przyłączenie do sieci. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującym prawem i regulaminem utrzymania czystości i porządku w Gminie Miasto Marki, podłączenie nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacyjnej, w tym finansowanie budowy przyłącza, pozostaje w kompetencji właściciela nieruchomości.
 

Wykaz ulic, w których kanalizacja jest  WYKONANA i ODEBRANA:

Zagłoby, Zygmuntowska, Tatarska, Kozacka, Zamkowa, Butrymów (od nr 4 do 8), Modrzewiowa (od ul. Błękitnej do ul. Zielonej), Zielona (od ul. Modrzewiowej do ul. Akacjowej), Długosza (od ul. Sobieskiego do ul. Granicznej), Tęczowa (od ul. Źródlanej do ul. Akacjowej), Płońska (od ul. Poznańskiej), Podkomorzego, Środkowa (sięgacz  do nr 3÷3f i 5÷5f), Spacerowa (od nr 84 do 108), Grunwaldzka 46J (podłączenie od ul. Spacerowej), Bandurskiego (sięgacz do nr 83), Wesoła (sięgacz do nr 95B), Wilcza (sięgacz do nr 38A), Jutrzenki 40 (podłączenie od ul.Chotomskiej), Nauczycielska, Dziennikarska, Kościuszki (sięgacz do nr 38a÷38j), Okólna, Grunwaldzka (od ul. Okólnej do ul. Kraszewskiego), Grunwaldzka (sięgacz do nr 42÷42J), Grunwaldzka (sięgacz do nr 46÷46M) Parkowa, sięgacz przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego  nr 109 i 111, Mała (od ul. Piaskowej do ul. Ceramicznej), Wąska 6 (sięgacz od ul. Królowej Marysieńki), Baczyńskiego (od ul. Makuszyńskiego do nr 12), Spacerowa (na północ od Dębowej), Butrymów, Bilewiczów, Kordeckiego, Kurcewiczów, Wiśniowieckiego, Podolska, Kamieniecka, Butrymów (sięgacz do nr 24F), Kujawska, Skłodowskiej, Leśna (sięgacz do nr 8E), Legionowa (sięgacz do nr 42A÷42I i 44, 44A), Pogodna (od nr 5 do nr 7), Wilgi (sięgacz od ul. Pogodnej)

Kanalizacja ciśnieniowa wraz z pompowniami przydomowymi na nieruchomościach prywatnych w ulicach: Lisa Kuli (sięgacz od nr 103G), Wojskiego nr 1G/1 i 1G/2, Obrońców 8, Zygmuntowskiej 8, Zygmuntowskiej 11, Zagłoby 23, Fabrycznej 93F, 93H, 95A (sięgacz), Moniuszki 4, Pogodnej 3B, Piotra Skargi 37, Piłsudskiego 107÷107C,  Pogodna 7B, 7C, 7D (sięgacz od ul. Pogodnej), Mickiewicza (sięgacz do nr 14B) i Żółkiewskiego 1.

Wykaz ulic, w których kanalizacja jest  W TRAKCIE BUDOWY:

Niecała (podłączenie nieruchomości Niecała 25, 25A, 27, 27A), Wilcza 30A (sięgacz w działce nr 86)

stan na 14 października 2020 r.

Zakończyła się również budowa drugiej stacji uzdatniania wody. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentującego realizację tej inwestycji.

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry