bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Gospodarka odpadami

Odbiór odpadów zmieszanych

Od 2013 r. zmieniła się filozofia odbioru odpadów od mieszkańców. Przed tym terminem to mieszkańcy samodzielnie podpisywali umowę z firmą wywozową. Po tym terminie odpowiedzialność spoczywa na samorządzie, który organizuje odbiór odpadów komunalnych, natomiast mieszkańcy wnoszą za to opłaty.

Stawki opłat:

Wszyscy mieszkańcy nieruchomości są zobowiązani do złożenia deklaracji o liczbie faktycznie zamieszkujących osób na jej terenie. Na tej podstawie jest wyliczana wysokość opłaty. Wynosi ona 32 zł za jedną osobę miesięcznie w przypadku zadeklarowania selektywnej zbiórki lub 67,5 zł w przypadku nieselektywnej zbiórki.

Terminy wnoszenia opłat:

  • do końca każdego miesiąca.

Uwaga!
Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowiono odrębną własność lokalu, obowiązki właściciela nieruchomości wspólnej oraz właściciela lokalu obciążają wspólnotę mieszkaniową albo spółdzielnię mieszkaniową.

Mareckie rozwiązania nie dotyczą przedsiębiorców, którzy samodzielnie podpisują umowy na odbiór odpadów komunalnych.

Odbiór odpadów segregowanych

Od wielu lat Marki prowadzą zbiórkę odpadów segregowanych. Dzięki temu lepiej dbamy o nasze środowisko naturalne. W specjalnie oznaczonych workach mieszkańcy mogą umieszczać: bioodpady (worek brązowy), szkło (zielony), plastik i metal (żółty) oraz papier (niebieski). Dwa razy do roku odbywa się także zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Zobacz poradnik segregowania odpadów 

Obejrzyj też  film na ten temat
 

Harmonogram odbioru śmieci

Dowiedz się, kiedy odbieramy odpady zmieszane, segregowane oraz bioodpady - Pobierz harmonogram.

Reklamacje - odbiór odpadów

Firma nie odebrała odpadów? Daj nam znać -  zadzwoń tel. (22) 781 10 03 wew. 700. lub wypełnij formularz internetowy TUTAJ

PSZOKi

Gdzie oddać odpady budowlane, zużyty sprzęt elektroniczny lub przeterminowane lekarstwa? Sprawdź miejsca, regulamin oraz pełną listą rzeczy, które możesz oddać.

Więcej na ten temat TUTAJ

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry