bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sukces naszej biblioteki publicznej

Szkolenia i sprzęt dofinansowane przez UE

Biblioteka Publiczna Miasta Marki  otrzymała  trzy laptopy i trzy tablety  w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie warszawskim wschodnim”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Sprzęt umożliwi nam realizację atrakcyjnych i przyszłościowych zajęć rozwijających kompetencje cyfrowe młodych czytelników. W dzisiejszych czasach umiejętności te są nieodzownym elementem rzeczywistości.

Udział w projekcie wzięły dwie osoby z personelu naszej biblioteki, które uczestniczyły w szkoleniach na temat  „Bezpiecznego  zachowania w sieci” oraz „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”. Szkolenia składały się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego, które polegały na  przeprowadzeniu - przy wsparciu trenerów - 15 dwugodzinnych zajęć dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Właśnie dzięki takim inicjatywom, skierowanym do gminnych samorządowych instytucji kultury, ich pracowników oraz dzieci i młodzieży, rosną kompetencje bibliotekarzy i czytelników. Coraz lepsze staje się również zaplecze technologiczne bibliotek. Bardzo cieszy nas ten sukces i z radością się nim dzielimy z Wami.

 

JBB Biblioteka Marki
25 marca 2022, godz. 13:38
#Miasto #Biblioteka Publiczna

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry