bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sukces mareckiego korfballu

Mamy szansę na zdobycie Mistrzostwa Polski!

2 kwietnia 2022 r. drużyna korfballu MKS Marcovia Marki, która bierze udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Korfballu, wygrała turniej ligowy we Wrocławiu. Nasza drużyna pokonała LUKS Olympic Słupia 26 : 10 oraz aktualnego Mistrza Polski – AZS Balluff Wrocław 25 : 13.

W dotychczasowych rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Korfballu Marcovia przegrała tylko jeden mecz, na początku rywalizacji z drużyną z Wrocławia. Dzięki obecnemu bilansowi zdobyczy punktowych podopieczni trenera Macieja Goławskiego są liderem Polskiej Ligi Korfballu i mają szansę, aby 21 maj zostać Mistrzem Polski w korfballu. Turniej finałowy zostanie rozegrany 21 maja od godziny 13:00 na hali sportowej OSiR Włochy, przy ul. Gładkiej 18 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspólnego świętowania razem z drużyną. Wstęp wolny! Więcej informacji o drużynie na Facebooku  Korfball to jedyna zespołowa gra koedukacyjna, w której grają zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dyscyplina wywodzi się z Holandii i jest tam trzecia pod względem popularności - po piłce nożnej i panczenach. To gra idealnie wpisująca się w koedukacyjne zajęcia szkolne. W Holandii gra się w nią całymi rodzinami, dlatego określana jest mianem sportu rodzinnego.

Celem gry jest zdobywanie punktów poprzez celny rzut do kosza. Zasadą jest, że w drużynie gra czerech mężczyzn i cztery kobiety. Nie można kozłować piłki ani się z nią przemieszczać. Aby sobie to łatwiej wyobrazić polecamy wpisane słowa „korfball” w YT lub obejrzenie filmu LINK:

Jeżeli złapiesz bakcyla korfballowego, to powiemy Ci, gdzie możesz zacząć swoją przygodę z tym sportem. A może to będzie Marcovia Marki? Zapraszamy z Marcovią do gry w korfball. Prosimy o kontakt numer do Macieja Goławskiego (tel. 603 325 351).

MKS Marcovia Marki
5 kwietnia 2022, godz. 11:21
#Miasto #Sport

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry