bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przetarg na remont ośmiu kamienic Briggsów

Zapraszamy firmy do udziału w postępowaniu. Zamówienie jest dofinansowane ze źródeł rządowych.

Jedną z pamiątek po angielskich przemysłowcach są kamienice, położone równolegle do Alei Piłsudskiego. Niegdyś mieszkali tu pracownicy fabryki przędzalniczej, obecnie znajdują się tu mieszkania komunalne. Do tej pory samorządowi Marek udało się zrewitalizować dziesięć kamienic. Do remontu zostało jeszcze osiem. Szansą na realizację kolejnych prac jest dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Z tego źródła mamy zagwarantowane 4,5 mln zł.

Wczoraj Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na remont ośmiu kamienic.

Zapraszamy firmy do udziału w tym postępowaniu. Żeby umożliwić większą konkurencję, podzieliliśmy postępowanie na trzy części – mówi burmistrz Jacek Orych.

W pierwszej części zlecenia znajdują się kamienice Piłsudskiego 84 i Słowackiego 1, w drugiej – Jasna 5 i 7 oraz Słowackiego 3, w trzeciej – Barska 2,4 i 6.

Sześć z nich będzie wyglądać identycznie jak ostatnio zmodernizowana kamienica przy Piłsudskiego 82, której remont dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Na dwóch zostaną położone tynki – dodaje Marcin Dąbrowski z Zakładu Usług Komunalnych.

Na oferty firm czekamy do 5 maja tego roku. O wyborze wykonawców poszczególnych części zamówienia zdecydują: cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Jeśli uda się wyłonić wykonawców, część prac zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, większość – do końca listopada 2023 r.

Szczegóły przetargu - TUTAJ

TM
21 kwietnia 2022, godz. 16:15
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry