bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marki z kolejnym dofinansowaniem

Dzięki wsparciu Mazowsza wymienimy część starego oświetlenia ulicznego na LEDowe.

Dobre informacje płyną z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie z tego źródła. W ubiegłym tygodniu sejmik województwa podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy beneficjentów Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla Klimatu 2022”. Marki znalazły się na tej liście!

Nasz wniosek dotyczący wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne LEDy zyskał aprobatę władz Mazowsza, dzięki czemu otrzymamy wsparcie w postaci 100.000 złotych na modernizację 83 opraw na 12 mareckich ulicach – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu „Mazowsze dla klimatu 2022” to nowy program samorządu województwa mazowieckiego. Samorządy lokalne zgłosiły w sumie 157 zadań na kwotę ponad 11,2 mln zł. Ostatecznie do realizacji radni województwa mazowieckiego wytypowali 72 inicjatywy, które otrzymają wsparcie w wysokości ponad 5,7 mln zł – czytamy na stronie mazovia.pl

Musimy działać, by zatroszczyć się o to, co mamy nie tylko z myślą o nas samych, ale i o przyszłych pokoleniach. Kluczem do tego są właśnie proekologiczne inwestycje, które pozwolą na racjonalne gospodarowanie wodą, tworzenie zielonych przestrzeni czy stosowanie energooszczędnego oświetlenia w przestrzeni publicznej. I temu służy nasz program – tłumaczy Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

To nie jedyna dotacja dla naszego miasta. W ramach programu „Mazowsze dla czystego klimatu 2022” otrzymamy wsparcie finansowe na zakup aparatury służącej do pomiaru wilgotności opału i kontroli palenisk domowych.

Przypomnijmy - w ubiegłym roku z budżetu samorządu województwa mazowieckiego  otrzymaliśmy wsparcie finansowe na modernizację zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 82, przeprowadzenie kampanii edukacyjnej "Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego" oraz dofinansowanie do zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach.

TM
2 maja 2022, godz. 08:59
#Miasto #Środowisko #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry