bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowe naklejki na szybę aut

Sprawa Stref Czystego Transportu

Do mareckiego ratusza zgłasza się coraz więcej mieszkańców, którzy zgłaszają się po wydanie naklejki na szybę, wymaganej w Strefach Czystego Transportu (SCT). Wzór naklejki określił w rozporządzeniu Minister Klimatu i Środowiska, obowiązuje ona od 4 maja. 

Nasi mieszkańcy martwią się, że za jej brak będą musieli zapłacić 500 zł kary. Uspokajamy – prawdopodobnie żadne miasto w Polsce nie wprowadziło jeszcze Strefy Czystego Transportu, dlatego nie ma jeszcze potrzeby (a także możliwości) wydania takiej naklejki.

Oczywiście sytuacja może się zmienić. Do wprowadzenia Strefy Czystego Transportu przymierzają się m.in. Warszawa i Kraków. Nie jest wykluczone, że pierwsze SCT w Polsce pojawią się w przyszłym roku. Gdzie w takim razie udać się po naklejkę? Zdaniem prawników mareckiego ratusza - do miasta, które ustanowi Strefę Czystego Transportu. Przepisy zobowiązują miasto wprowadzające SCT do określenia szczegółowego sposobu wydawania naklejki. Jeśli więc SCT powstanie w Warszawie, w tamtejszych urzędach trzeba będzie załatwić sobie odpowiednią naklejkę na szybę auta. Wydanie naklejki jest odpłatne, a  jej wysokość ustali rada gminy, która wprowadza Strefę Czystego Transportu, przy czym maksymalnie może ona wynieść 5 zł.

TM
12 maja 2022, godz. 16:34
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry