bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rozpoczął się odstrzał redukcyjny dzików

Zgodnie z wydaną przez Starostę Wołomińskiego decyzją.

Jak pisaliśmy wcześniej zmiana Rozporządzenia Wojewody Mazowieckiego umożliwiła podjęcie działań zmierzających do zmniejszenia populacji dzików na terenach miejskich.

Dlatego Burmistrz Miasta Marki wystąpił z wnioskiem do Starosty Wołomińskiego o wydanie decyzji na odstrzał redukcyjny dzików na terenie Marek. Decyzją 325/22 z dnia 8 listopada 2022 roku Starosta wydał zgodę na redukcję liczebności dzików przebywających na terenie naszego miasta.

Wielomiesięczne rozmowy pomiędzy Starostą Wołomińskim a Wojewodą Mazowieckim w końcu przyniosły pozytywny skutek. Możemy we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii rozpocząć odstrzał redukcyjny, co znacząco wpłynie na bezpieczeństwo naszych mieszkańców - zaznacza Paweł Pniewski - zastępca burmistrza.

Z informacji uzyskanych od łowczych, wskazanych w ww. decyzji, odstrzał już się rozpoczął. Jest prowadzony w porozumieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii przez osoby uprawnione wskazane w decyzji. Działania prowadzone są w bezpiecznej odległości od zabudowań mieszkalnych.

W celu realizacji odstrzału łowczy przygotowują odpowiednie nęciska. Mamy już informacje, że są one rozpoznane przez zwierzęta, więc liczymy, że niebezpiecznie szybko rozwijająca się populacja dzików w Markach zostanie w tym roku ograniczona - stwierdza Magda Zupka z Wydziału Ochrony Środowiska.

WOŚ
24 listopada 2022, godz. 13:34
#Środowisko #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry