Trzy punkty dla naszych szczypiornistek

Wygrane wyjazdowe spotkanie piłkarek KPR Marcovia ROKiS

Sobotni wyjazdowe spotkanie do Rzeszowa przyniosło kolejne 3 punkty dla zespołu KPR Marcovia ROKiS. Nasze szczypiornistki w 9. kolejce I ligi kobiet grupy C wygrały z drużyną gospodarzy SPR Handball Rzeszów 30:25. Po tym zwycięstwie KPR Marcovia znajduje się na 9. miejscu w tabeli grupy C, mając na koncie 3 zwycięstwa i 6 porażek.

Był to kolejny bardzo dobry występ naszej drużyny. Od samego początku mecz toczył się bramka za bramkę, już w 22 minucie prowadzenie było po stronie mareckich szczypiornistek. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, nasze dziewczyny zeszły na przerwę z czteropunktową przewagą (17:13) na rywalkami SPR Handball Rzeszów.

Druga partia meczu rozpoczęła dobrą passę dla naszych zawodniczek, które powiększyły przewagę do 5 bramek (19:14). W kolejnych minutach meczu aż osiem bramek rzuciły piłkarki z Marek i Radzymina, a rzeszowianki sześć (27:20). Zawodniczki SPR Handball próbowały jeszcze powalczyć w tym meczu. W ciągu 5 minut rzuciły 4 bramki z rzędu, tym samym odrabiając część strat (27:24). Na trzy minuty przed końcem zawodniczki Marcovii dorzuciły do wyniku kolejne dwa bramki, prowadząc na dwie minuty przed końcem (29:24). Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 30:25 dla drużyny KPR Marcovia ROKiS. W naszej drużynie najlepiej punktowała Daria Giera - zdobywczyni 7 bramek.