Emocjonalny rollercoaster

Seria zwycięstw KPR Marcovia ROKiS została niestety przerwana

1 kwietnia był świętem piłki ręcznej w hali MCER. Show przy Wspólnej 40-42 rozpoczął się od ceremonii dekoracji naszych srebrnych medalistek w kategorii młodziczek młodszych Mazowsza. Dziewczyny! Gratulujemy! W dekoracji wzięły udział: Agnieszka Lużyńska, przewodnicząca Rady Miasta Marki, oraz Ewa Filipek, człowiek zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej.

Zaraz potem odbyło się spotkanie I ligi piłkarek ręcznych. Mecz przeciwko AZS UMCS Lublin zdecydowanie należałoby oglądać pod opieką dobrego kardiologa. Spotkanie trzymało w napięciu do samego końca, gdyż było naprawdę wyrównane. Nasze zawodniczki KPR Marcovia ROKiS prowadziły niemal przez cała cześć spotkania. Liczne przechwyty i szybkie kontry pozwalały na wypracowywanie szybkich przewag punktowych. W tych akcjach prym wiodły Sandra Kowalska i Daria Giera. Dopiero sporo błędów w końcówce spotkania oraz agresywniejsza i szybsza gra zawodniczek z Lublina spowodowały, że na 5 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników wyświetlał się remis. W ostatnich 2 minutach lublinianki zdobyły dwie bramki z rzędu przy zerowej zdobyczy naszych pań. Po emocjonującej końcówce niestety przegrywamy z gośćmi 32:34 (17:14).

Po trzech zwycięstwach z rzędu przyszło przełknąć gorycz porażki. W tabeli zaplecza kobiecej Superligi zespół z Marek i Radzymina zajmuje 7 miejsce (na 12 zespołów). Na koncie ma 21 punktów (za siedem zwycięstw).

Dziękujemy MKS Marcovia Marki, MCER i Cheerleaders Marki za przygotowanie widowiskowego show. Podziękowania także dla najlepszych pod słońcem kibiców  kibiców za wspaniały doping podczas meczu.