Sportowy horror w Łodzi

KPR Marcovia ROKiS minimalnie przegrała z CHKS PŁ Łódź

Kolejny horror zafundowały nam w weekend nasze zawodniczki, występujące w pierwszej lidze piłki ręcznej. W meczu 19 kolejki mierzyliśmy się z sąsiadem w tabeli – CHKS PŁ Łódź. Ogromna liczba wypadków i remontów na trasie Warszawa - Łódź spowodowała trudności z dotarciem na mecz. Nie dość, że spotkanie rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem, to jeszcze trzeba było wyjść na parkiet praktycznie prosto z autokaru. Jak się później okazało, nie pozostało to bez wpływu na postawę naszych dziewczyn.

Zgodnie z przewidywaniami, mecz od początku toczył się bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na dwu- lub trzybramkową przewagę. Nasze zawodniczki w końcu pierwszej połowy przycisnęły gospodynie i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową przewagą. Druga połowa przebiegała według podobnego scenariusza. W końcówce lepszą skutecznością popisały się zawodniczki z Łodzi i ostatecznie to one zdobyły cenne trzy punkty. Końcowy wynik to 26:28. Niestety, bardzo niska skuteczność rzutowa nie pozwoliła na zwycięstwo.

Nie poddajemy się, tylko dalej ciężko pracujemy. W najbliższą niedzielę kolejny mecz "o 6 punktów" Na hali w Radzyminie podejmiemy SPR Handball V LO Rzeszów. Obecnie KPR Marcovia ROKIS znajduje się na 7 miejscu w 12-zespołowej tabeli zaplecza kobiecej Superligi