bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Marki na rowery!

W pierwszą niedzielę czerwca wybierzmy się rodzinnie w 8-km podróż malowniczymi szlakami

Wspólnie z Klubem Rowerowym Trybik organizujemy trzecią edycję wyjątkowego rajdu rowerowego z okazji Dnia Dziecka. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, ciekawą trasę i możliwość spędzenia czasu z całą rodziną, a także wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie może Was zabraknąć!

Zapraszamy 4 czerwca do Miasteczka Ruchu Drogowego, gdzie punktualnie o godz. 11.00 startuje rejestracja. Udział w rajdzie jest bezpłatny. O godz. 12.00 imprezę rozpoczynamy warsztatami edukacyjnymi oraz solidną rozgrzewką. Potem wyruszamy w niemal 8-km malowniczą trasę – tak, by punktualnie o godz. 14.00 zakończyć przejażdżkę w Parku Briggsów. A tam na uczestników rajdu będą czekać niespodzianki: loteria z nagrodami dla najmłodszych, ciepły poczęstunek oraz koncert „Orkiestry na Dużych Rowerach” na scenie.

Uwaga! Należy mieć ze sobą rower, kask i kamizelkę. Dlaczego o tym wspominamy?

Rodzinny rajd rowerowy to także element edukacyjny – staramy się przekazać mieszkańcom Marek, że jazda na rowerze może być nie tylko przyjemna, ale także bezpieczna – mówi Paweł Paczek, opiekun mareckich miasteczek rowerowych.

Szkolenia i edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (w skrócie BRD) to temat wyjątkowo bliski naszemu miastu. Działania, które prowadzi nasza gmina, sprawiają, że dzieci i młodzież poznają zasady i przepisy w przedszkolach i szkołach, a także mogą zdawać egzaminy na kartę rowerową w świetnych warunkach.

Rajdy rowerowe, które organizujemy cyklicznie razem z Klubem Rowerowym Trybik, to część większego planu – mówi Katarzyna Bielska, dyrektor zarządzająca MCER.

W maju w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła się konferencja Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Wojewody Mazowieckiego, która zainaugurowała Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Wzięło w niej udział ponad 370 przedstawicieli sektora edukacji – dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych przygotowujących uczniów do egzaminu na kartę rowerową. W październiku w MCER planowane jest kolejne spotkanie ekspertów, połączone z licznymi panelami dyskusyjnymi – II Mareckie Forum BRD. Więcej szczegółów o rajdzie rowerowym oraz działaniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym możecie Państwo znaleźć na stronach internetowych www.mcer.pl oraz www.forumbrd.pl

Materiał pochodzi z biuletynu Marki.pl 

TM
1 czerwca 2023, godz. 08:37
#Miasto #Marecki Ośrodek Kultury #MCER

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry