Kosztowny błąd

Marcovia znów bez punktów

Nie udała się naszym zawodnikom sobotnia wyprawa do Karczewa. Spotkanie z gatunku „kto strzeli, ten wygra” zakończyło się bowiem skromnym, jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy.

Pojedynek z Mazurem był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie Marcovia dwukrotnie zagroziła bramce gospodarzy. W obu przypadkach w roli głównej wystąpił Kacper Nastałek. Napastnik ten najpierw oddał mocny strzał z rzutu wolnego, a następnie po kapitalnym rajdzie Pawła Żmudy, w sposób znany tylko sobie, nie trafił w piłkę mając przed sobą jedynie zdezorientowanego golkipera. To była zdecydowanie najlepsza okazja w pierwszych 45-ciu minutach gry.

Druga odsłona niewiele różniła się od pierwszej. Nadal spotkanie było bardzo wyrównane i nadal nie można było nazwać go porywającym widowiskiem. Mimo słabszej niż ostatnio dyspozycji Marcovia stworzyła sobie kolejną doskonałą sytuację. Tym razem bardzo mocne uderzenie Przemysława Chyrchały zatrzymał jednak instynktowną paradą golkiper Mazura. W 71 minucie miała miejsce, jak się później okazało, kluczowa sytuacja meczu gdy Filip Bućko sfaulował w polu karnym Szczepańskiego i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł wprowadzony 10 minut wcześniej Michał Grunt, który pewnym uderzeniem zmylił Sebastiana Kosiorowskiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później ten sam zawodnik stanął przed szansą na „dublet”, ale tym razem górą był bramkarz Marcovii. Podopieczni Bartłomieja Walewskiego starali się doprowadzić do wyrównania, ale defensywa gospodarzy okazała się dla nich zaporą nie do przejścia.

Ostatecznie z Karczewa wróciliśmy bez punktów. Z przebiegu meczu na pewno Marcovia nie zasłużyła na porażkę. Piłka nożna to jednak gra błędów, a w sobotnie popołudnie nasi gracze popełnili jeden, który - jak się później okazało - zadecydował o końcowym rezultacie.

Dziękujemy zawodnikom za walkę do końca! Teraz skupiamy się na kolejnym ligowym starciu z Mszczonowianką Mszczonów. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny stadionu przy Wspólnej 12. Początek rywalizacji z Mszczonowianką o godz. 13:00.

Mazur Karczew – Marcovia Marki 1:0 (0:0)

Żółte kartki: Cudny, Bućko, Zelmański, Argasiński, Chyrchała

Skład Marcovii: Kosiorowski – Zelmański, Argasiński (C), Kalisiak, P. Żmuda – Cudny (68′ Chyrchała), Kultys (74′ Durajczyk), Zhuk (58′ Osoliński), Bazler (68′ Grabowicz), Bućko (90′ Boczoń) – Nastałek (82′ Duczek)

Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Patryk Żuber (asystent), Marek Plichta (trener bramkarzy)