Domowa porażka Marcovii

Marcovia Marki - Mszczonowianka Mszczonów 0:3 (0:1)

W ósmej serii spotkań rundy jesiennej IV ligi Marcovia przegrała przed własną publicznością 0:3 (0:2) z Mszczonowianką Mszczonów. Obydwie drużyny przystępowały do sobotniej rywalizacji w zgoła odmiennych nastrojach. Goście należą obecnie do ligowej czołówki a ich dobrej postawy w trwającym sezonie nikt nie nazywa dziełem przypadku. Podopieczni Bartłomieja Walewskiego natomiast mimo dobrej postawy w poprzednich spotkaniach nadal niezmiennie plasują się w dolnej części ligowej tabeli. Wszyscy mocno wierzyli, że tym razem szczęście uśmiechnie się do graczy z Marek. Niestety na odwrócenie złej passy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że tylko do kolejnego ligowego starcia w Mińsku Mazowieckim.

Pierwszą bramkę goście zdobyli w 18 minucie po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Dawida Jarczaka. Sama decyzja o wskazaniu na „wapno” była dość kontrowersyjna. Niestety sędzia główny pozostał nieugięty na protesty zawodników z Marek i Mszczonowianka ostatecznie mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia. W 35 minucie podopieczni Piotra Kocęby zdobyli drugą bramkę za sprawą pozyskanego latem z KS Raszyn Arkadiusza Drapsy. Marcovia kontaktowe trafienie mogła zaliczyć tuż przed przerwą. Niestety fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Filipa Bućko w kapitalny sposób zatrzymał golkiper z Mszczonowa.

Po zmianie stron szansę na wpisanie się do protokołu meczowego zmarnował Kacper Nastałek. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 53 minucie gdy kolejny rzut karny dla gości wykorzystał Arkadiusz Drapsa. W tym momencie można było powiedzieć, że jest już po meczu.

Żółte kartki: Kalisiak, Chyrchała, Klinicki, Zelmański

Skład Marcovii: Sebastian Kosiorowski – Szymon Zelmański, Mateusz Argasiński (83′ Michał Boczoń), Grzegorz Kalisiak, Kacper Klinicki – Przemysław Chyrchała (60′ Bartosz Laskowski), Patryk Kultys (85′ Kacper Grabowicz), Bartosz Osoliński (C) (89′ Michał Durajczyk), Filip Bućko, Milan Bazler (85′ Roman Zhuk) – Kacper Nastałek (60′ Sebastian Duczek)

Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Patryk Żuber (asystent), Marek Plichta (trener bramkarzy)

W kolejnym meczu Marcovia zmierzy się na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 16:00.