Sześć spotkań i sześć zwycięstw

ROKIS Radzymin Marcovia Marki na czele I ligi kobiecego szczypiorniaka

„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – napisał kiedyś Benjamin Franklin. My dodalibyśmy do tego jeszcze, że jak gra nasza drużyna, to mamy kolejne zwycięstwo!

Od początku sezonu wiadomo było, iż spotkania z MKS AZS UMCS Lublin będą tymi decydującymi w bitwie o zajęcie pierwszego miejsca na koniec rozgrywek. Oczywiście nasza drużyna przygotowywała się do tego meczu jak do każdego innego, aczkolwiek czuć było atmosferę zbliżającego się wyzwania. Dodatkowo lekki niepokój wprowadziła kontuzja odniesiona na treningu poprzedzającym mecz naszej czołowej zawodniczki, Marysi Borkowskiej.

Wszystko zniknęło wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Dziewczyny wyszły na parkiet niesłychanie skoncentrowane. Kapitalna obrona i skuteczny atak pozwoliły na szybkie objęcie prowadzenia 7:0! Wraz z upływem kolejnych minut lublinianki dochodziły co jakiś czas do głosu, ale na nasze zawodniczki nie było tego dnia mocnych! Do przerwy wynik brzmiał 21:10.

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana. W naszej drużynie pojawiło się sporo zmian, co nie wpłynęło znacząco na wynik. Gra była szarpana. Raz jedna, raz druga drużyna rzucała kilka bramek z rzędu. Ostatecznie po kapitalnym spotkaniu udało się dowieźć przewagę z pierwszej połowy do końca meczu. Na wyróżnienie zasługuje absolutnie cały zespół wraz ze sztabem szkoleniowym. Sześć spotkań i sześć zwycięstw! Pierwsze miejsce w tabeli absolutnie zasłużone. Przed przerwą świąteczną rozegramy jeszcze jedno spotkanie wyjazdowe, ale już teraz możemy spokojnie zakładać iż tegoroczne święta spędzimy w bardzo radosnych nastrojach!

Ogromne podziękowania należą się jak zwykle dla Was, drodzy kibice! Po raz kolejny stworzyliście niesamowita atmosferę. Razem możemy wszystko! Idziemy po swoje!

ROKIS Radzymin Marcovia Marki – MKS AZS UMCS Lublin 34-23 (21:10)