Szczypiornistki na zwycięskiej ścieżce

Tym razem ekipa ROKIS Radzymin Marcovia Marki pokonała SPR Handball Rzeszów

Za nami ostatni mecz domowy rozgrywany w Markach. W spotkaniu 13 kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet przyszło nam się zmierzyć z zajmującą czwarte miejsce w tabeli SPR Handball Rzeszów. Mecz poprzedziła efektowna oprawa, w której uczestniczyły nasze młode zawodniczki z sekcji piłki ręcznej MKS Marcovia Marki oraz tancerki z Akademii Pani Szafki.

Pierwsza połowa przebiegała według dobrze znanego nam scenariusza. Szczelna obrona, szybkie kontrataki i kapitalna postawa naszej bramkarki Wiktorii Rudzkiej (w całym meczu 48-procentowa skuteczność) spowodowały, iż już do przerwy mecz praktycznie był rozstrzygnięty.

Drugą część spotkania nie rozpoczęliśmy najlepiej. Słaba skuteczność rzutowa w połączeniu z bardzo ambitną i waleczną postawą zawodniczek z Rzeszowa spowodowały, iż nasza przewaga stopniała do 6 bramek. Po chwili wszystko wróciło do normy. Powróciła skuteczność rzutowa i szczelniejsza obrona. Ostatecznie pokonujemy zespół z Podkarpacia różnicą 11 bramek.

Tuż po zakończeniu spotkania, nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu odebrała z rąk burmistrza Jacka Orycha nasza bramkarka Wiktoria Rudzka!

Teraz przed nami seria meczów wyjazdowych. Pierwszy już w najbliższą sobotę, 23 marca, w Łodzi. O godzinie 17:00 zmierzymy się z miejscowym CHKS Łódź, który zajmuje 3 miejsce w tabeli.