Bez przełamania

Derbowy pojedynek z Ząbkovią zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników.

Marcovia do Ząbek udała się z nadzieją na przełamanie fatalnej passy porażek. Optymizmem napawał fakt, że jesienią nasz zespół pokonał sąsiadów „zza miedzy” 2:1. Wówczas na listę strzelców wpisali się Piotr Cudny i Grzegorz Kalisiak. W sobotę obaj rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych.

Niestety już w 1 minucie Ząbkovia objęła prowadzenie za sprawą precyzyjnego uderzenia Mateusza Glińskiego. Marcovia do wyrównania doprowadziła w 15 minucie, gdy golkipera z Ząbek pokonał Kamil Żmuda. Radość z wyrównania nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie 5 minut później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem po dużym zamieszaniu w naszym polu karnym do siatki trafił Mateusz Augustyniak. Drużyna z Ząbek miała optyczną przewagę, ale mogła też stracić kolejną bramkę. Na nasze nieszczęście Paweł Żmuda nie zdołał oddać celnego strzału będąc kilka metrów przed świątynią Filipa Adamczyka.

Po zmianie stron przed doskonałą szansą na wyrównanie stanął Milan Bazler. Pomocnik Marcovii podszedł bowiem do wykonania rzutu karnego podyktowanego za faul na Pawle Żmudzie. Niestety Adamczyk nie dał się zaskoczyć i gospodarze w dalszym ciągu prowadzili jedną bramką. W 71 minucie Marcovię pogrążył Mateusz Augustyniak. Najlepszy strzelec nie tylko Ząbkovii, ale również całej ligi pokonał Pawła Błesznowskiego uderzeniem głową po dokładnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Więcej bramek licznie zgromadzeni kibice obydwu drużyn już nie zobaczyli. Ząbkovia zainkasowała komplet punktów, który pozwala jej dalej uczestniczyć w walce o awans do 3 ligi. Marcovia natomiast poniosła czwartą porażkę z rzędu (wliczając zaległy mecz z Wilgą Garwolin) i nadal pozostaje w strefie spadkowej.

Kolejną okazją do przełamania będzie domowe spotkanie z Wisłą II Płock. Pojedynek z „nafciarzami” rozegrany zostanie w Wielką Sobotę na boisku Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 13:00.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny stadionu MCER. Nasi zawodnicy w tym trudnym momencie jeszcze bardziej potrzebują Waszego wsparcia. Do końca walcz!

Ząbkovia Ząbki – Marcovia Marki 3:1 (2:1)
Bramka: 15′ Kamil Żmuda
Żółte kartki: Zhuk, Argasiński, Bazler, P. Żmuda
Skład Marcovii: Paweł Błesznowski – Michał Wołos, Mateusz Argasiński, Bartosz Laskowski, Kacper Klinicki – Kamil Żmuda (C) (65′ Sebastian Duczek), Patryk Kultys (90′ Bartosz Osoliński), Roman Zhuk (75′ Michał Durajczyk), Milan Bazler (75′ Piotr Cudny), Paweł Żmuda (88′ Marcin Zakrzewski) – Patryk Piasecki
Trenerzy: Bartłomiej Walewski, Patryk Żuber, Marek Plichta
Pełna galeria zdjęć dostępna jest na Facebooku 'Marcovia Marki’.