bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zagrożenia cyberprzestrzeni

Infoholizm, przemoc i agresja w sieci, bunt zamkniętego pokoju - podpowiadamy, jak radzić sobie z problemami XXI wieku.

Burmistrz Miasta Marki oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Markach zapraszają na konferencję zatytułowaną "Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego". Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2017 r o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Pomnikowej 21. Będziemy rozmawiać o zagrożeniach współczesnego świata wirtualnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

 Program konferencji:

1. Studium indywidualnych przypadków - hikikomori i bunt zamkniętego pokoju. Przyczyny, przebieg i skutki alienacji społecznej dzieci i młodzieży.
2. Infoholizm - narkotyk XXI wieku.
3. Gry komputerowe - zagrożenie dla osobowości, rozwoju i postaw dzieci.
4. Konsekwencje aktywności na portalach internetowych i zasady poprawnych relacji rodzica z dziećmi.
5. Przemoc i agresja w sieci.
6. Pedofilia, seksting, samobójstwa z inspiracji sieci, cyberpornografia, cyberpedofilia.
7. Dyskusja.

Konferencję poprowadzą profesor Józef Bednarek i dr Anna Andrzejewska, pracownicy naukowi Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, autorzy książki "Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego".

Dr hab. Prof. APS Józef Bednarek – pedagog, dydaktyk, medioznawca. Pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i innych uczelni. Zastępca przewodniczącego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Cyberprzestrzeni przy Rzeczniku Praw Dziecka RP.  Kierownik, ekspert, recenzent projektów badawczych. Autor kilkunastu książek autorskich i pod redakcją. Twórca licznych innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. 

Dr Anna Andrzejewska – pedagog, w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert  w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni. Nauczyciel akademicki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Cyberprzestrzeni przy Rzeczniku Praw Dziecka RP. Zajmuje się edukacją medialną, patologiami w cyberprzestrzeni oraz uzależnieniami od mediów cyfrowych. Autorka książek i publikacji w których podejmuje powyższe zagadnienia. Od lat prowadzi badania związane z wpływem najnowszych mediów na życie dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń. Współtwórca wielu filmów edukacyjnych i aplikacji multimedialnych z ww. obszarów wiedzy.

Konferencja oraz warsztaty przeprowadzone zostaną w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów.  

WPZ
12 listopada 2017, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry